Rubriky:

Německo

Šimák je na odchodu ze Stuttgartu, levou stranu zálohy zabral Hleb

5. srpna 2009 16:24 - STUTTGART

Po příchodu běloruské hvězdy Alexandra Hleba se schyluje ke konci angažmá českého fotbalisty Jana Šimáka ve Stuttgartu. Třicetiletý záložník už podle svých slov v týmu nevidí perspektivu a také zástupci klubu dva dny před startem bundesligy uvedli, že nebudou jeho případnému odchodu bránit.

"Alexandr Hleb má levou stranu zálohy zabranou. Tím pádem už tam pro mě není místo," řekl Šimák listu Stuttgarter Nachrichten. Hleb, který už ve Stuttgartu působil v letech 2000-2005, se do Německa vrátil minulý týden na hostování z Barcelony.

Pro Šimáka tak okamžitě začal boj o udržení v základní sestavě. Kladné body si sice připsal v sobotu dvěma góly v Německém poháru, ale i tak mu jeho agent Christoph Leutrum shání nové angažmá.

Podle agentury SID ujistil Leutruma stuttgartský manažer Horst Heldt, že Šimákovi nebude házet klacky pod nohy a pustí ho za odstupné 400 000 eur (přes deset miliónů korun). Před rokem za něj švábský klub zaplatil druholigové Jeně půl miliónu eur.

"Víme, že mu náš systém úplně nesedí. Musí se rozhodnout, co to pro něj znamená. Budeme se snažit pro něj najít co nejlepší řešení," řekl deníku Stuttgarter Zeitung Heldt, podle nějž má Šimák na rozvahu o své budoucnosti dva týdny.

První sezóna nebyla podle představ 

Kdysi talentovaný Šimák, jenž v minulosti stejně jako svými výkony na hřišti proslul potížemi se životosprávou, ve své první sezóně ve Stuttgartu příliš neuspěl. V bundeslize nastoupil k 20 zápasům, ovšem pouze k 11 v základní sestavě. Vstřelil dva góly.

Táborský rodák Šimák si udělal v Německu jméno díky působení v Hannoveru, jemuž v roce 2002 pomohl osmnácti trefami k postupu do nejvyšší soutěže. Následně přestoupil do Leverkusenu, kde se však neprosadil a po roce se opět do Hannoveru vrátil. Brzy však kvůli psychickým problémům velký fotbal opustil a lépe se mu nevedlo ani během angažmá ve Spartě, kde ho provázely potíže závislostí.

Do Německa se hráč s jedním startem za reprezentaci vrátil v roce 2007 a svými výkony v dresu druholigové Jeny vyvolal zájem Stuttgartu, s nímž loni podepsal dvouletou smlouvu. Nyní je však na prahu nové sezóny zřejmě předčasně na odchodu, stejně jako Yildiray Bastürk, Ricardo Osorio, Ciprian Marica a Arthur Boka.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..