Rubriky:

Německo

Hannover se zajímá o Šimáka, Stuttgart ho zatím prodat nechce

6. srpna 2009 14:44 - STUTTGART

Český fotbalový záložník Jan Šimák možná současně se začátkem bundesligy změní dres. Třicetiletý záložník, jehož ze sestavy Stuttgartu vytlačil příchod Bělorusa Alexandra Hleba, totiž upoutal pozornost Hannoveru, v němž už v minulosti dvakrát působil. S odkazem na magazín Kicker o tom ve čtvrtek informovala agentura DPA, i když vedení Stuttgartu zatím myšlenky na Šimákův prodej odmítlo.

"Pokud se u nás nějaký klub ohlásí, je naší povinností se s ním i s hráčem bavit. Zatím ale (o Šimáka) oficiálně nikdo zájem neprojevil," citovala DPA manažera Stuttgartu Horsta Heldta, zatímco v Hannoveru tou dobou už spřádali plány na angažmá českého záložníka, který patří v klubu ke kultovním postavám. "Odvedl tu hodně, budeme situaci oťukávat," řekl sportovní ředitel Hannoveru Jörg Schmadtke.

Šimák přišel do Stuttgartu vloni z druholigové Jeny, v níž znovu nastartoval svou kariéru, přerušenou protialkoholním léčením a nepovedeným angažmá ve Spartě. Odehrál 20 zápasů a dal dva góly, letos na konci července ale klub na jeho post na levém kraji zálohy získal Bělorusa Hleba, který byl v Barceloně přebytečný. Šimák o několik dnů později prohlásil, že pro sebe v kádru nevidí místo a rád by odešel.

Šimáka si v Hannoveru pamatují dobře

V Hannoveru Šimák v roce 2000 zahájil své působení v Německu a výbornými výkony mu o dva roky později vystřílel postup do bundesligy. Pak odešel do Leverkusenu a do Hannoveru se vrátil jen na krátké hostování, tou dobou už ale naplno propadl závislosti na hracích automatech a alkoholu.

Po několika zápasech zmizel a vynořil se za několik týdnů v Česku s diagnostikovaným syndromem vyhoření. Fanoušci Hannoveru si ale stále pamatují onoho nevyzpytatelného dribléra, který je před osmi lety přiváděl svými kousky do extáze.

K tomu se ho ale musí Stuttgart nejprve vzdát. "Má u nás platnou smlouvu a v poháru teď zase ukázal, že je pořád třída," řekl Heldt v narážce na Šimákovo vystoupení v prvním kole Německého poháru, v němž český středopolař za 35 minut na hřišti rozhodl dvěma góly o výhře 4:1 nad SG Sonnenhof Grossaspach ze čtvrté ligy.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Německo

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..