Wolfsburg díky Džekovi dobyl Magathovo Schalke

GELSENKIRCHEN

Němečtí mistři z Wolfsburgu zastavili v dnešní předehrávce 6. kola sérii tří ligových porážek. Úřadující šampioni vyhráli díky dvěma gólům Edina Džeka 2:1 na hřišti Schalke, kam po zisku titulu odešel jejich trenér Felix Magath.

Tři dny po vítězném debutu v Lize mistrů s CSKA Moskva si připsal Wolfsburg další úspěšné představení. Před více než 60 tisíci diváků v Gelsenkirchenu se trefil Džeko poprvé v 55. minutě. V 80. minutě sice domácí Höwedes vyrovnal, ale v době, kdy ještě domácí fanoušci slavili jeho gól, zchladil jejich radost druhým gólem bosenský kanonýr Džeko.

Schalke dnešní porážkou promarnilo šanci bodově se dotáhnout na vedoucí duo Hamburk, Leverkusen a zůstalo třetí, Wolfsburg je s devíti body pátý.