Rubriky:

Německo

Fotbalisté St. Pauli mají na jeden zápas zavřený stadión

8. dubna 2011 11:41 - BERLÍN

Fotbalisté St. Pauli musejí odehrát bundesligový zápas s Werderem Brémy 23. dubna bez diváků. Německý svaz je dnes potrestal za to, že před týdnem v utkání se Schalke hodil jeden z fanoušků hamburského klubu na asistenta sudího kelímek s pivem a zápas byl předčasně ukončen.

 

Fabian Bimmer, Reuters

Utkání za zavřenými dveřmi se bude podle agentury DPA hrát v německé nejvyšší soutěži poprvé v historii. "Jde o závažné provinění, které musí být potrestáno, aby se zabránilo podobným incidentům," komentoval verdikt šéf disciplinární komise Hans E. Lorenz s tím, že St. Pauli se do pondělí může odvolat.

St. Pauli doplatí na incident i finančně. Na zápas s Brémami totiž prodalo všech 24 tisíc lístků a nyní bude muset fanouškům vrátit zhruba 750 tisíc eur (asi 18 miliónů korun).

Svaz už ve středu rozhodl o tom, že Schalke zápas vyhrálo 2:0, tedy stejným skóre, které bylo na světelné tabuli v 88. minutě, kdy bylo utkání ukončeno. Hosté vedli po brankách Raúla a Juliana Draxlera, St. Pauli navíc dohrávalo bez dvou vyloučených hráčů. Fanoušek, který kelímkem zasáhl asistenta sudího do hlavy, byl okamžitě zadržen policií.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Německo

Filtr článků - Německo


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..