Wolfsburg utnul čekání na výhru a stále živí naději na záchranu

BERLÍN

Fotbalisté Wolfsburgu udělali důležitý krok k záchraně v německé bundeslize. V 31. kole utnuli dvouměsíční čekání na vítězství a po výhře 4:1 nad Kolínem nad Rýnem ztrácejí na patnáctý Frankfurt už jen dva body.

Hlavním hrdinou Wolfsburgu, který vyhrál poprvé od návratu trenéra Felixe Magatha, se stal útočník Mandžukič, jenž poslal domácí do vedení dvěma góly během prvního poločasu. Hosté sice ještě do pauzy snížili po trefě Freise, ovšem po změně stran definitivně rozhodl dvěma zásahy Dejagah.

Mezi střelce Wolfsburgu se podruhé po sobě málem zapsal i český reprezentant Jan Polák, který v druhé půli nebezpečně hlavičkoval, gólmana Reisinga však nepřekonal. V 66. minutě Polák vystřídal.

Německá fotbalová liga - 31. kolo:
Wolfsburg - Kolín nad Rýnem 4:1 (14. a 39. Mandžukič, 58. a 88. Dejagah - 40. Freis), Norimberk - Mohuč 0:0.