Rubriky:

Německo

Rummenigge přirovnal šéfa FIFA Blattera k Mubarakovi

26. srpna 2011 17:28 - FRANKFURT NAD MOHANEM

Předseda představenstva Bayernu Mnichov Karl-Heinz Rummenigge podrobil už poněkolikáté ostré kritice prezidenta FIFA Seppa Blattera, jemuž vyčítá liknavý přístup k reformám. Bývalý vynikající útočník přirovnal dlouholetého šéfa světového fotbalu k sesazenému egyptskému prezidentovi Husnímu Mubarakovi.

 

Christian Hartmann, Reuters

"Mubarak si také ještě před rokem nedokázal představit, že ho vyženou z jeho úřadu. Blatter nemá dobrou image. Prezident FIFA musí převzít odpovědnost za to, co se v jeho organizaci děje. Je na něm, aby tam všechno bylo korektní, seriózní a čisté," řekl Rummenigge v rozhovoru pro švýcarský časopis Bilanz.

Dvojnásobný držitel Zlatého míče pro nejlepšího fotbalistu Evropy by Blatterovi poradil, aby začal rychle jednat. "Než to udělá jeho nástupce nebo přijde revoluce zvenčí. Na jeho místě bych to udělal a řídil bych se heslem: pokud něčemu nemůžu zabránit, raději to udělám sám," uvedl Rummenigge, jenž je prezidentem Asociace evropských klubů (ECA).

Pokud reformy nepřijdou, hrozí Rummenigge odštěpením klubů od kontinentálních svazů. "Kluby jsou nespokojené. FIFA a UEFA potřebují kluby, aby mohly pořádat mistrovství světa a Evropy, ale kluby nepotřebují je. Teoreticky bychom mohli hrát bundesligu i Ligu mistrů bez federací," dodal mistr Evropy 1980 a vicemistr světa 1982 a 1986.

ČTK

Časová osa: Německo

Filtr článků - Německo


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..