Rubriky:

Německo

Hubník o baráži: Jen jsem čekal, jestli nějakou schytám

21. května 2012 16:20 - Bad Waltersdorf

Fotbalový reprezentant Roman Hubník přiznal, že při řádění fanoušků během baráže německé ligy mezi Herthou Berlín a Düsseldorfem prožíval hodně nepříjemné chvíle. Dokonce se obával toho, že ho někteří z fanoušků napadnou. Sice ho mrzí, že německý svaz nenechal odvetu opakovat a Hertha tak definitivně sestoupila, na druhou stranu je ale rád, že už konečně ví, na čem je, a může se plně soustředit jen na reprezentaci a přípravu na mistrovství Evropy.

 

Ina Fassbender , Reuters

Odvetu baráže v závěru přerušili slavící fanoušci Düsseldorfu. Po dvacetiminutovém přerušení se zbylých 93 sekund dohrálo, ovšem podle Herthy za neregulérních podmínek. Hráči se řádících fanoušků báli, což potvrdil i Hubník. "Určitě to byl nepříjemný zážitek, když kolem vás běhají fanoušci a řvou na vás. Jen jsem čekal, jestli nějakou schytám," přiznal. "V Německu jsem tohle rozhodně nečekal," dodal.

Svaz dnes po dlouhých jednáních rozhodl, že se duel nebude opakovat a Hertha sestoupí. "Hlavně jsem chtěl, aby už to rozsekli, a vím, na čem jsem. Dosud jsem totiž byl v napětí, co bude, a nemohl jsem se soustředit jen na reprezentaci," řekl Hubník v rozhovoru s novináři během soustředění v Bad Waltersdorfu.

Po trápení v dresu Herthy je hlavně rád, že se vůbec dostal do nominace na Euro. "Sezóna nebyla dobrá. Bylo tam hodně smůly, proto jsem rád, že jsem tady. Ani jsem ale neměl čas být nervózní, jestli se vejdu do nominace, protože jsem měl hodně svých starostí v klubu," uvedl.

O místo v sestavě bude prát

Zatím se prý ani příliš netrápí tím, že trenér Michal Bílek uvažuje o tom, že na stoperu bude místo něho hrát levý bek Michal Kadlec. "Káca na stoperu několikrát zahrál výborně. Trenér postaví nejsilnější tým, a pokud to tak cítí, že bude hrát Káca, tak to tak má být. Pro mě je zážitek už jen to, že tu mohu být s klukama," prohlásil osmadvacetiletý stoper.

Rozhodně se ale ještě nevzdává a o místo bude bojovat. "Trenér má v hlavě sestavu. Ale já jsem sem nepřijel s tím, že budu na dovolené. Může přijít zranění nebo karty, takže musím být připraven na sto procent. Když budu hrát, budu rád, když ne, budu fandit," dodal.

Rusové? Sehraní, ale ženské typy

Podle Hubníka bude zřejmě klíčovým zápasem na mistrovství už úvodní duel proti Rusku. Soupeře dobře zná, jelikož tři roky oblékal dres FK Moskva. "Při losu jsme měli štěstí, ale neříkám, že ta skupina je lehká, protože na postup máme šanci všichni. Hodně napoví ten první zápas. Mohlo by nám pomoci, že Rusáci jsou hodně sebevědomí, co je tak znám, a na to by mohli doplatit," věřil Hubník.

Podle něho bude záležet na tom, jak Rusy dokáže zvládnout trenér Dick Advocaat. "Na minulém šampionátu pod Guusem Hiddinkem došli až do semifinále, tak uvidíme, jak je srovná Advocaat. Jejich výhoda je, že mají v týmu hodně klubových spoluhráčů, hlavně obrana je skoro celá z CSKA, tak jsou sehraní a vědí, co od sebe očekávat. Na druhou stranu jsou to takové ženské typy. Když se nedaří, tak se lehce pohádají," dodal Hubník.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Německo

Filtr článků - Německo


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..