Bayern - Frankfurt 2:0Bayern vyhrál desáté z jedenácti utkání a dál vládne bundeslize

Berlín

Fotbalisté Bayernu Mnichov porazili v německé lize překvapení úvodu sezóny Frankfurt 2:0 a díky desátému vítězství z jedenácti utkání dál vedou tabulku o sedm bodů. Druhé místo uhájilo Schalke, které otočilo zápas s Brémami a zvítězilo 2:1.

Záložník Bayernu Mnichov Franck Ribéry (vpravo) se raduje se spoluhráči ze vstřelení gólu proti Frankfurtu.

Eintracht zaskočil soupeře vysoko vytaženou obranou, Bayern se sice často dostával do přečíslení, ale dlouho je neproměňoval. O své výhře rozhodl až minutu před koncem první půle brankou Ribéryho, který zakončil rychlou akci po asistenci Martíneze.

Skóre navýšil v 77. minutě z penalty Alaba. Bayern má po jedenácti kolech střeleckou bilanci 32:4, což je v této fázi bundesligy rekordní rozdíl ve skóre.

Brémy s českým reprezentačním obráncem Theodorem Gebre Selassiem se ujaly vedení v Gelsenkirchenu v 16. minutě, kdy se pošesté v sezóně trefil Hunt. Favorizované Schalke ale po přestávce během deseti minut zásluhou Neustädtera a Draxlera skóre otočilo. Na bavorský celek udrželo sedmibodové manko, zato Frankfurtu se na tři body vzdálilo.

Dortmund na hřišti posledního Augsburgu vedl již od deváté minuty, kdy se trefil Reus. Výhru pojistil po přestávce dvěma brankami Lewandowski. Domácí už jen stihli protrhnout tři zápasy dlouhou sérii bez vstřeleného gólu zásluhou Mölderse a obhájci titulu podlehli 1:3.

Augsburgu chyběl kvůli zranění stehna záložník Jan Morávek, jeho spoluhráč Milan Petržela zůstal jako nevyužitý náhradník na lavičce.

V základní sestavě Freiburgu nastoupil podruhé za sebou stoper Pavel Krmaš, jeho tým proti Hamburku uhrál remízu 0:0.