Rubriky:

Německo

Německý soud potrestal mladíky, kteří napadli fotbalistu Kadlece

7. prosince 2012 18:30 - Kolín nad Rýnem

Německý soud dnes potrestal dvojici mladíků, kteří v dubnu před diskotékou v Kolíně nad Rýnem napadli českého fotbalistu Leverkusenu Michala Kadlece a zlomili mu nos. Společně budou muset zaplatit odškodné ve výši 120 tisíc eur (více než tři milióny korun) a dostali i další tresty.

 

Jan Handrejch, Právo

Podle agentury SID soud v Kolíně nad Rýnem potrestal čtyřiadvacetiletého muže desetiměsíčním podmíněným trestem vězení, jeho o čtyři roky mladší komplic byl odsouzen k 80 hodinám veřejně prospěšných prací a bude se muset pravidelně hlásit kurátorovi v průběhu dvou let.

Reprezentační obránce Kadlec po napadení absolvoval dvě operace, dva týdny nemohl hrát a poté musel až do konce sezony nastupovat se speciální ochrannou maskou. Leverkusen si za to řekl o náhradu škody ve výši 100 tisíc eur, po deseti tisících požadovali Kadlec a zdravotní pojišťovna.

Dva mladíci napadli Kadlece kvůli tomu, že jsou příznivci konkurenčního Kolína nad Rýnem. Ke svému činu se přiznali. Sedmadvacetiletý obránce, který v současnosti nemůže hrát kvůli natrženému postrannímu vazu v levém koleni, si přišel verdikt vyslechnout osobně.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Německo

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..