Rubriky:

Německo

Gebre Selassie je po operaci ruky, ale jeho pauza nemá být dlouhá

12. února 2013 14:39 - Brémy
(Aktualizováno: 12. února 2013 20:49)

Fotbalový reprezentant Theodor Gebre Selassie si na tréninku bundesligových Brém zlomil záprstní kost na levé ruce a ještě dnes v podvečer podstoupil operační zákrok. Gebre Selassie chce začít už ve středu s lehkým tréninkem, a pokud rychle sežene vhodnou ortézu, mohl by už být připravený na víkendové nejbližší ligové utkání.

 

Jan Tauber

Gebre Selassie byl rád, že se chirurgický zákrok obešel bez komplikací. "Mám za sebou hodinovou operaci, podle lékařů dopadla dobře, byly mi tam vloženy titanové destičky," uvedl šestadvacetiletý pravý obránce na svém facebookovém profilu.

Sám doufá, že jeho pauza nebude trvat dlouho. Rozptýleny jsou i obavy, že by Gebre Selassie přišel v závěru března o zápasy kvalifikace mistrovství světa proti Dánsku a Arménii. "Pokud půjde vše bez problémů, možná bych už příští týden mohl být připraven pro bundesligový zápas," doplnil Gebre Selassie.

Šestadvacetiletý pravý obránce si zranění přivodil během tréninku, který po hodině musel předčasně opustit. "Mám velké bolesti v ruce," řekl při odchodu do kabin. Následná prohlídka odhalila zlomeninu. "Moc mě mrzí, co se Theovi stalo. Věřím, že bude brzy zase k dispozici," uvedl trenér Brém Thomas Schaaf pro klubový web.

Gebre Selassie patří do základního kádru Brém, kam přišel v létě z Liberce. V této sezoně vynechal jen dvě utkání. Při svých posledních dvou startech navíc asistoval u gólu, i když o minulém víkendu vůbec nehrál a při posledním utkání ve Stutgartu naskočil až v poslední minutě.

Do zahajovací sestavy patří také v národním týmu. V případě jeho absence by pravá strana obrany zřejmě připadla Františku Rajtoralovi z Plzně, či Tomáši Kalasovi z Arnhemu.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Německo

Filtr článků - Německo


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..