Kaiserslautern se může po roce vrátit do bundesligy, musí ale zvládnout baráž

Kaiserslautern

Fotbalisté Kaiserslauternu, za které hraje i český stoper Jan Šimůnek, se mohou po roce vrátit do bundesligy. V německé druhé lize si dnešním vítězstvím 3:1 v Regensburgu zajistili účast v baráži, kde se utkají s 16. týmem nejvyšší soutěže.

Jan Šimůnek se po trestu vrátil na lavičku Kaiserslauternu.

Kaiserslautern se v baráži pokusí napodobit Fürth, který jako druholigový tým před rokem zvládl dvojzápas s Herthou Berlín. V tomto ročníku první ligy je právě Fürth zatím jediným jistým sestupujícím. Soupeř Kaiserslauternu vzejde podle výsledků závěrečného kola z trojice Hoffenheim, Augsburg, Düsseldorf.

Šimůnek byl kvůli nespecifikovanému disciplinárnímu prohřešku na konci dubna krátce vyřazen z kádru. Na dnešní zápas se již vrátil do mužstva a byl na lavičce.

Opačné starosti mají Drážďany, které opět nedokázaly uniknout baráži o setrvání v druhé lize, dnes totiž nevyužily porážky Aue a podlehly 1:3 v Aalenu. Tři minuty před koncem byl vyloučen drážďanský záložník Filip Trojan, posledních 13 minut si zahrál útočník Pavel Fořt.