Dortmund

Hodně dramatickou koncovku, ve které nechyběly kuriózní momenty, nabídl duel posledního 34. kola německé fotbalové ligy mezi Dortmundem a Hoffenheimem. V 80. minutě byl totiž po faulu v pokutovém území Borussie vyloučen brankář Weidenfeller, a protože vestfálský tým již krátce předtím potřetí vystřídal, musel mezi tři tyče hráč z pole. Volba padla na záložníka Kevina Grosskreutze, jenž okamžitě čelil penaltě, kterou prováděl Salihovič. Vedl si statečně, míči v cestě do sítě ale nezabránil.

Záložník Borussie Dortmund Kevin Grosskreutz čelil penaltě.

Dortmund má na provizorní brankáře štěstí. V roce 2002 si podobnou roli vyzkoušel i český útočník Jan Koller, a to navíc v prestižním zápase na hřišti Bayernu Mnichov. Obrovitý forvard přezdívaný Dino se tehdy v oranžovém dresu Jense Lehmanna zaskvěl několika zákroky, gól neinkasoval, byť mu jednou pomohla i horní tyč. Porážku Borussie 1:2 ale přesto neodvrátil, i když se jako brankář dostal do sestavy kola...

Stejným výsledkem skončil i sobotní duel. Finalista letošního ročníku Ligy mistrů sice vedl po trefě Lewandowského. Jenže Hoffenheim v závěru zápasu dvěma zásahy v rozmezí čtyř minut otočil stav. V 77. minutě nejprve odpověděl proměněným pokutovým kopem Salihovič. O tři minuty později pak ve vlastní šestnáctce fauloval Weidenfeller střídajícího Schipplocka, který ho ve vyložené gólové příležitosti obcházel.

Hlavní arbitr ani na chvíli nezaváhal, nařídil penaltu a poslal Weidenfellera předčasně pod sprchy. Brankářské rukavice navlékl Grosskreutz, Salihovič mu však při penaltě nedal sebemenší šanci. Míč poslal tvrdě pod břevno a hosté si tak odvezli nesmírně cenné tři body, díky nimž ještě živí naději na udržení v nejvyšší soutěži. Hoffenheim čeká nyní baráž s třetím týmem druhé ligy Kaiserslauternem.