Bayern - Wolfsburg 2:1Bayern začal obhajobu v bundeslize vítězstvím. Se čtyřmi mistry světa porazil Wolfsburg

Vydařený vstup do bundesligové sezóny se podařil obhájcům titulu z Bayernu Mnichov, kteří i se čtyřmi čerstvými mistry světa v sestavě v předehrávce úvodního kola porazili Wolfsburg 2:1. Bavorský tým porazil Vlky podvacáté z jedenadvaceti posledních soutěžních duelů.

Fotbalisté Bayernu Mnicho Thomas Müller (vpravo) a Arjen Robben se radují z gólu proti Wolfsburgu.

Vyprodaná mnichovská Allianz Arena pro 71 000 diváků čekala na úvodní gól bundesligového ročníku do 37. minuty, v níž se po přihrávce Arjena Robbena trefil jeden z německých šampionů Thomas Müller. Druhý gól přidal nizozemský rychlík krátce po přestávce po spolupráci s letní posilou Robertem Lewandowským.

Wolfsburgu se však podařilo utkání proti favoritovi pět minut nato zdramatizovat. Postaral se o to v 52. minutě bývalý hráč Bayernu Ivica Olič, jenž překonal Manuela Neuera krásnou střelou z 22 metrů.

Brankář mistrů světa zachránil svůj tým deset minut před koncem, kdy instinktivně vyrazil nohou střelu Juniora Malandy ve vyložené šanci na břevno a dorážku mladý Belgičan mezi tři tyče neumístil.

Rozhodčí potom ještě neuznal Bayernu gól po střele Sebastiana Rodeho kvůli mylně odmávanému ofsajdu clonícího Müllera.