Rubriky:

Německo

Kadeřábek přišel v Hoffenheimu o dalšího trenéra, končí Stevens

10. února 2016 12:56 - Zuzenhasen

Český fotbalový obránce Pavel Kadeřábek zažije ve své premiérové sezóně v Hoffenheimu už druhou trenérskou změnu. Sestupem ohrožený klub opouští kvůli problémům se srdcem Nizozemec Huub Stevens a do konce sezóny tým povedou asistenti.

 

Michaela Rehle, Reuters

"Je mi velmi líto, že v téhle situace musím klub opustit, ale věřím, že každý pochopí, že moje zdraví je prioritou. Mám srdeční arytmii a možná budu muset na operaci," prohlásil dvaašedesátiletý Stevens.

Počítá s tím, že bude muset ukončit dlouholetou trenérskou kariéru, během níž vedl Rodu Kerkrade, Schalke 04, Herthu Berlín, Kolín nad Rýnem, Hamburk, PSV Eindhoven, Salcburk, PAOK Soluň, Stuttgart a Hoffenheim.

Stevens po špatném vstupu do sezóny nahradil koncem října odvolaného Markuse Gisdola. V deseti utkáních pod Nizozemcovým vedením však Hoffenheim vyhrál pouze jednou a nasbíral osm bodů. Aktuálně týmu patří až sedmnácté místo s pětibodovým odstupem na barážovou pozici a sedmibodovým mankem na záchranu.

Místo Stevense, jenž měl být záchranářem do konce sezóny, povedou mužstvo jeho asistenti Alfred Schreuder a Armin Reutershahn. Od nového ročníku převezme tým teprve osmadvacetiletý mládežnický trenér Julian Nagelsmann, jenž už loni v říjnu podepsal smlouvu do roku 2019.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Německo

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..