Petrák premiérovým gólem za Norimberk přispěl k výhře nad Lipskem

Fotbalový záložník Ondřej Petrák gólem přispěl k výhře Norimberku 3:1 v 27. kole druhé německé ligy nad vedoucím Lipskem. Připsal si tak premiérovou trefu za Norimberk, předchozí gól oslavil v srpnu 2013 ještě v dresu pražské Slavie.

Ondřej Petrák.

Lipsko se dostalo v 52. minutě do vedení, když se prosadil bývalý hráč Werderu Brémy Selke. Dvacet minut před koncem ale vyrovnal po rohovém kopu Petrák a o pět minut později dokonal obrat Füllkrug. V závěru pojistil tříbodový zisk domácích Burgstaller.

Slávistický odchovanec odehrál 80 minut, poté jej na hřišti nahradil Jan Polák. Norimberk se po páté výhře za sebou drží na třetím místě, zaručujícím baráž o postup do bundesligy. Za druhým Freiburgem, který má pondělní zápas s Karlsruhe k dobru, zaostává pouze o skóre.