Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Tak přece rozchod! Spartu opouští její nejdražší posila

28. ledna 2019 18:33 - Praha
(Aktualizováno: 28. ledna 2019 21:21)

Nejdražší letenská posila nejspíš zase zamíří o dům dál. Rumunský fotbalista Nicolae Stanciu opustil soustředění pražské Sparty ve Španělsku a odletěl jednat o angažmá v týmu Al Ahlí ze Saúdské Arábie. Pražané informaci potvrdili na svých sociálních sítích. Otázkou zůstává, zda si tak Sparta nevytváří zdroje pro nákladný návrat Bořka Dočkala z Číny.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Víkendový gól z přímého kopu, kterým přispěl k výhře nad Dynamem Kyjev, byl nejspíš parádou na rozloučenou. Nicolae Stanciu po bídném letenském podzimu hledá cestu pryč.

„Nico pro nás byl a snad i nadále bude důležitý hráč. Objevuje se spousta zpráv z Rumunska. Jeho agenti nám avizovali, že přijde velká nabídka. Není tajemstvím, že přišla z Egypta, ale byla mnohem nižší, než jsme očekávali," konstatoval nový sportovní ředitel Tomáš Rosický na začátku zimní přípravy.

Stanciu tedy zůstal, ale ne na dlouho. Aktuálně je na cestě k jednání s klubem Al Ahlí ze Saúdské Arábie, který nabízí 10 milionů eur, což je v přepočtu asi 258 milionů korun.

"Kluby jsou blízko dohodě, a tak Nico dostal od Sparty svolení, aby odcestoval. Nyní se jedná o podmínkách smlouvy a v případě shody také o lékařské prohlídce v novém působišti. Nico je v letadle a vzhledem k časovému rozdílu mezi Prahou a destinací bude vše probíhat zítra," avizuje agent Pavel Zíka ze společnosti Global Sports, který Stanciua v České republice zastupuje.

Celek ze Saúdské Arábie uvedl, že už je s hráčem domluvený. "Stanciu podepsal předběžnou dohodu s Al Ahlí. Poté co v následujících dvou dnech projde lékařskou prohlídkou v Džiddě, dokončí příchod ze Sparty a podepíše smlouvu na tři a půl roku," uvedl na twitteru klub Al Ahlí, tradiční účastník asijské Ligy mistrů.

Rumunská média původně hráče směřovala do dubajského Al Wasl ze Spojených arabských emirátů.

Přišel jako rekordman

Stanciu přišel loni z Anderlechtu za více než 100 milionů korun jako nejdražší posila českého klubu v historii a podepsal smlouvu do června 2021. Za Pražany odehrál 31 ligových zápasů a dal v nich deset branek.

Rumunský záložník se během podzimu nechal slyšet, že z Letné neodejde dřív, než tady získá nějakou trofej. Ovšem poté, co chtěl prchnout do Egypta, jeho vztahy s vedením klubu ochladly. A lukrativní nabídka z arabského světa bude nejspíš řešením pro obě strany.

Se Spartou se v Marbelle nadále připravuje kapitán české reprezentace Bořek Dočkal. Letenští usilují o jeho návrat z Číny, který je však složitý a nákladný. Ranec od Arabů, kteří na rozdíl od evropských klubů platí takřka okamžitě, by měl Dočkalův příchod usnadnit.

dos, Sport.cz

  Ml.Boleslav - Ostrava dnes 15:30
20190922T15:30:00+0200
Ml.Boleslav vs. Ostrava
Ml.Boleslav vs. Ostrava
Ml.Boleslav
Ostrava
  Sparta - Slavia dnes 18:00
20190922T18:00:00+0200
Sparta vs. Slavia
Sparta vs. Slavia
Sparta
Slavia

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..