Živě

Plzeň se proti trestu za výtržnosti na Spartě neodvolá

18. března 2019 10:25 - Plzeň

Vedení Viktorie Plzeň se neodvolá proti verdiktu disciplinární komise Ligové fotbalové asociace a za výtržnosti fanoušků při utkání na Spartě zaplatí pokutu půl milionu korun. Klub o tom informoval v tiskové zprávě. Ve šlágru 24. kola na Letné zranila pyrotechnika hozená ze sektoru hostujících příznivců několik diváků.

Policie ČR

Plzeň se připojila ke Spartě, která se už v pátek rovněž rozhodla neodvolat proti pokutě ve výši 350 tisíc korun za nezvládnutí pořadatelské služby. Oba kluby vedle finančního postihu mají podmínečně uzavřený domácí "kotel" na jedno utkání s dvouměsíční zkušební lhůtou. Pokud se navíc fanoušci Plzně do nejbližšího zápasu se Spartou znovu proviní, budou mít na toto utkání s letenským celkem zakázaný výjezd.

"Jak jsme avizovali již po zasedání disciplinární komise, projednání možného odvolání jsme vzhledem k pátečnímu termínu utkání v Teplicích směřovali do následujících dnů. Po zvážení okolností, které provázely utkání a na základě kterých byl vynesen trest od disciplinárky, klub rozhodl o tom, že se proti trestu odvolávat nebude a přijímá jej v plném rozsahu," uvedl tiskový mluvčí Viktorie Ondřej Lípa.

Zápas na Spartě s Plzní byl v 82. minutě přerušen a policie vyklidila sektor hostujících fanoušků, odkud se ozývala pyrotechnika.

Ondřej Deml, ČTK

Zápas na Letné, který Sparta před více než týdnem vyhrála 4:0, byl kvůli fanouškům dvakrát přerušen. Podle policie pyrotechnika hozená z "kotle" hostů poranila několik diváků ve vedlejším sektoru. Těžkooděnci v závěru druhé půle sektor plzeňských příznivců vyklidili. Zadrženému muži, který pyrotechnikou zranil ženu, hrozí až deset let vězení.

Celkem zaznamenali policisté 21 přestupků a dva trestné činy. Pyrotechnika přilétla i opačným směrem z domácího sektoru do "kotle" soupeře, a to nejméně v jednom případě v 33. minutě. Podle disciplinární komise však celý incident jasně vyprovokovali fanoušci Plzně.

Viktoria obdržela druhou nejvyšší pokutu za výtržnosti diváků v historii. Více musela zaplatit jen Slavia Praha, která dostala pokutu 750 000 korun po pohárovém semifinále proti Olomouci v květnu 2011, jež bylo kvůli násilnostem předčasně ukončeno. Červenobílí navíc museli odehrát tři zápasy bez diváků.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..