Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Živě

Jihlava má smůlu. K opakování baráže nedojde

11. června 2019 16:33 - Praha
(Aktualizováno: 11. června 2019 16:48)

Jednalo by se o senzační dodatek sezony, ale nedojde k němu. Žádosti Jihlavy o opakování baráže o fotbalovou ligu proti Karviné kvůli chybám rozhodčích nelze vyhovět. Ligová fotbalová asociace (LFA) ve svém vyjádření zdůrazňuje, že takový postup neumožňuje soutěžní řád.

 

Luboš Pavlíček, ČTK

Vedení Vysočiny podalo žádost o opakování baráže proti Karviné kvůli chybám rozhodčích. Jejich potrestání považuje za neuspokojivé. Klub v prohlášení na svém webu uvedl, že Komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR se snaží případ zamést pod stůl.

Ligová fotbalová asociace dostala jihlavskou žádost na stůl v pondělí večer. A během úterka oznámila, že žádosti není možné vyhovět a k opakování baráže nedojde.

"Podle soutěžního řádu je možné opakovat mistrovské utkání pouze za předpokladu předčasného ukončení zápasu z bezpečnostních nebo jiných důvodů podle pravidel fotbalu, jako jsou například povětrnostní podmínky. Soutěžní řád na druhou stranu nedává řídícímu orgánu soutěže možnost nařídit opakování jakéhokoliv zápasu na základě chybného rozhodnutí rozhodčích na hrací ploše," poukazuje LFA ve svém oficiálním stanovisku.

Jak dodává, bude na svém nejbližším zasedání ligového výboru i ligového grémia v příštím týdnu vyhodnocovat průběh uplynulého soutěžního ročníku včetně barážových utkání.

dos, Sport.cz

ČT sport 1:2 Liberec - Plzeň 1:2   dohráno
20190719T18:30:00+0200
FC Slovan Liberec vs. FC Viktoria Plzeň
FC Slovan Liberec vs. FC Viktoria Plzeň
FC Slovan Liberec
FC Viktoria Plzeň

Časová osa: Fortuna liga

Fortuna liga 2019-2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..