Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Trenér Mostu: Angličan Webster může být objevem podzimu

24. července 2007 08:33

Trenér fotbalistů Mostu Robert Žák zahájil přípravu na nový ročník ligy s pětačtyřiceti fotbalisty. Po zemětřesení v kádru musí nyní sestavit nové mužstvo, ve kterém nechybí ani zahraniční hráči. V rozhovoru pro deník Právo Žák vykládal o přípravě i hráčských změnách v týmu.

 

Sport.cz

Na počátku léta nastalo doslova zemětřesení v kádru mosteckých fotbalistů. Spousta zkušených hráčů odešla a vaším úkolem je sestavit úplně nové mužstvo. Jak se to daří?

Věděl jsem, do čeho jdu, a zatím si nemám na co stěžovat. Přípravu jsme začali s pětačtyřiceti fotbalisty a po zápasech se Slavií, Sokolovem a Zlínem se výběr zredukoval jen na šestadvacet hráčů. Na soustředění v Blšanech, kde se střetneme i s druholigovou Duklou Praha, se už zaměřujeme na dopilování herní stránky.

Jak spolu vycházejí tuzemští hráči a cizinci?

Kluci si k sobě našli cestu na hřišti i v kabině. Panuje mezi nimi zdravá sportovní konkurence, ale jinak tvoří jednolitý kolektiv. Všichni cítí, že mají šanci zahrát si první ligu. Pro mladíky i zahraniční hráče, kteří sbírají úvodní zkušenosti, je to velká motivace. Například Angličan Webster se zabydlel ve středu obrany tak rychle, že v případě udržení nynější formy by se mohl stát objevem podzimu. V zápasech střídáme většinou dvě jedenáctky, mezi nimiž nevidím zásadní rozdíly. Tahle vyrovnanost mi přidělává příjemné starosti.

S kým počítáte na post tvůrce hry po Vozábalovi, který přestoupil do Českých Budějovic?

O Martinově snaze vrátit se na jih Čech jsme věděli už od konce jara a snažili jsme se na to připravit. Jsem rád, že z Blšan je zpátky Tomáš Pilař. Poslední půlrok sice působil jen ve druhé lize, ale pořád má své kvality. Jeho přítomnost bude mít na mužstvo určitě pozitivní vliv.

Jak to vypadá s Alexem Mendym a Hainaultem?

Mendy zůstává i přes zájem z ciziny stále hráčem Mostu a v přípravě pracuje naplno. Kanaďan Hainault se zotavuje po zranění a brzy by měl začít trénovat. Předpokládám, že nám v ligovém podzimu ještě hodně pomůže.

A co Petr Johana?

Momentálně je na rehabilitačním pobytu v německém Regensburgu, kde doléčuje zraněný sval. Jeho budoucnost v Mostě ale zatím nechci odhadovat, protože není vyloučeno, že po uzdravení odejde do německého Aachenu.

Josef Pešout, Právo

  Ostrava - Slovácko dnes 18:00
20190823T18:00:00+0200
Ostrava vs. Slovácko
Ostrava vs. Slovácko
Ostrava
Slovácko
ČT sport Olomouc - Teplice dnes 18:00
20190823T18:00:00+0200
Olomouc vs. Teplice
Olomouc vs. Teplice
Olomouc
Teplice

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..