Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Most si stěžuje na výkon rozhodčího a rasismus fanoušků Ostravy

13. srpna 2007 21:07 - PRAHA

Vedení fotbalového klubu SIAD Most se rozhodlo podat stížnost na výkon rozhodčího Jiřího Adama v sobotním ligovém utkání v Ostravě, kde hosté prohráli 2:5, přestože dvakrát vedli. Severočeši podle České televize nesouhlasí především s tím, že sudí udělil dvě žluté karty makedonskému útočníkovi Gočemu Toleskému, který byl jedním ze tří vyloučených hráčů v zápase.

Navíc se Most ohradil proti údajně rasistickému chování fanoušků Baníku vůči hostujícím hráčům tmavé pleti.

"Nejzávažnější na celé záležitosti je, že (rozhodčí Adam) nepřerušil a neukončil zápas. Jak máme hrát v takovém nepřátelském prostředí?" řekl České televizi šéf mosteckého klubu Petr Kabíček.

Sudího Adama obvinil rovněž z tendenčního rozhodování. "Podáváme protest proti chybnému udělení první žluté karty Toleskému i jeho vyloučení," uvedl Kabíček.

Se dvěma góly nejlepší střelec Mostu Toleski obdržel žlutou kartu nejprve za zákrok na Martina Lukeše krátce po úvodním gólu hostů na polovině hřiště. Ostravský záložník má po faulu těžce poraněné koleno, v pondělí absolvoval operaci a je na půl roku mimo hru. Druhou žlutou kartu znamenající vyloučení udělil sudí Toleskému za zakopnutí míče po odpískání.

Výhrady k vystoupení Adama v Ostravě měl i delegát Luděk Nevrlý, jenž sudímu udělil známku pět, která značí pouze uspokojivý výkon.

ČTK

  Ostrava - Slovácko zítra 18:00
20190823T18:00:00+0200
Ostrava vs. Slovácko
Ostrava vs. Slovácko
Ostrava
Slovácko
ČT sport Olomouc - Teplice zítra 18:00
20190823T18:00:00+0200
Olomouc vs. Teplice
Olomouc vs. Teplice
Olomouc
Teplice

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..