Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Plšek přestoupil z Olomouce do týmu Puskás Akadémia

3. ledna 2020 17:24 - Olomouc/Praha

Spekulace se proměnily v tvrdou realitu. Fotbalista Jakub Plšek přestoupil z Olomouce do týmu Puskás Akadémia. Šestadvacetiletý záložník s maďarským klubem podepsal smlouvu na dva a půl roku. Informaci potvrdily v pátek internetové stránky hanáckého klubu.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Zájem maďarského klubu o Plška byl dlouhodobý, trval už od léta minulého roku. Záložník Sigmy se také netajil přáním, vyzkoušet si fotbal za hranicemi ČR. „Sám Jakub se vyjádřil, že by rád přijal novou výzvu v podobě zahraničního angažmá. Jsme proto rádi, že jednání s Puskás Akadémia byla úspěšná," konstatoval sportovní manažer Ladislav Minář.

„Jsem moc rád, že jsem mohl být součástí SK Sigma Olomouc. V Olomouci jsem vyrostl, budu na ni rád vzpomínat a klukům budu i nadále držet palce," řekl po podpisu smlouvy Plšek. Ten dal na podzim sedm ligových gólů a byl nejlepším olomouckým střelcem. Celkem odchovanec Hanáků v nejvyšší soutěži během šesti sezon odehrál 116 zápasů, ve kterých zaznamenal 26 branek a 12 asistencí.

Odejde trenér Látal do Polska? Za chvíli budeme chytřejší, vzkazuje česká opora Jagellonie

S ambiciozním maďarským Puskás Akadémia FC, kterému patří čtvrté místo v maďarské nejvyšší soutěži, podepsal smlouvu na dva a půl roku. Na jaře si tak Plšek zahraje o postup do pohárové Evropy.

rjm, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..