Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Slavii začíná éra po Součkovi, Trpišovský však chce jarní část ligy vyhrát i bez kapitána

16. února 2020 10:09 - Praha

A je to tady. Mistrovské Slavii začíná éra po Součkovi. „A také po Škodovi a Hušbauerovi,“ připomíná kouč ligového lídra Jindřich Trpišovský kompletní „Svatou trojici“, o kterou v zimě přišel a bez níž bude jarní ligou kráčet za obhajobou titulu. Povinnou, protože alternativu v Edenu ani nepřipouští. I vzhledem k šestnáctibodovému náskoku, který Slavii k mistrovskému primátu předurčuje. „Náskok neřeším, prvním jarním kolem pro nás začíná nová soutěž. A já ji chci vyhrát,“ je Trpišovský přesvědčen, že i bez Součka a spol. si poradí a patnáct nadcházejících zápasů zvládne.

Sport.cz

Samozřejmě, teď bude muset jeho tým přepnout na jiný modus.

„Naše hra se pochopitelně změní, protože těžko se hledají a nahrazují vlastnosti, které měl Souček. Byl osobností. Kapitánem, nejlepším střelcem, nejlepším hlavičkářem, pomalu posledním vysokým hráčem v sestavě, přirozeným vítězem," uvědomoval si trenér Trpišovský už během zimní přípravy, co všechno Souček pro jeho tým znamenal a s čím vším se bude muset na jaře vytasit, aby ho nahradil.

„Zásah do typologie týmu to je, takže musíme reagovat jako tým a týmovým výkonem Součka nahradit. Brát přitom samozřejmě v potaz soupeře, terén, typ zápasu. Jiné to bude v neděli na Bohemce, jiné za týden proti Opavě," připouští, že vršovické derby s Klokany bude prubířským kamenem éry po ochodu kapitána.

Trpišovský ve dvojjediné roli. Už není jen trenérem mistrovského týmu, ale i investičním ředitelem

„Trochu komplikovaným tím, že se budeme muset obejít bez zraněného Laca Takácse a vykartovaného Oscara," připomíná slávistický kouč absenci dvou hráčů, bez nichž se bude muset obejít také. „Ale na druhou stranu by už měli být v pořádku Stanciu i Traoré, jejichž zranění vypadala vážnější, než byla.

Šestnáctibodový náskok by měl pochopitelně trenérovi život usnadnit a ulehčit. Zvlášť, když slávistická generalita ho neúkoluje tím, kdy má k titulu dokráčet a jakou rekordní sérii třeba přitom překonat.

„Titul chci, protože pro mě osobně by byl třetím za dobu, co v Edenu působím. Ale je mi jedno, s jakým náskokem ho získáme. Klidně mi postačí bod či dva, hlavní je, abychom ho získali," mluvil ostatně i předseda klubového představenstva Jaroslav Tvrdík v trenérově přítomnosti o tom, že jaro by se mělo nést v Edenu ve znamení přestavby, kterou mistrovská korunovace pochopitelně završí.

Čtyři slávistické priority. Tvrdík se hlásí k restům, na které má teď peníze a pro budoucnost jsou důležité

„I s odchovanci máme v kádru devět mladých hráčů, z nichž tomu nejstaršímu je třiadvacet let. Dva z nich chceme zabudovat do sestavy, od ostatních čekám, že se porvou o sestavu a místo v užším kádru také," přitakává Trpišovský, že je s úkolem pro jaro srozuměn.

„Povedlo se přivést Zimu a Hellebranda, což bylo důležité. Ti dva se mohou stát velkou budoucností Slavie," kvituje příchod mladých akvizic, o které hodně stál a s nimiž vykročí za cílem, který si sám dal.

Vyhrát i jarní část ligy.

„Co bylo na podzim, je pryč. Liga pro mě začíná v neděli a beru to tak, jako bychom měli nula bodů. Čeká nás nepříjemný start a těžké jaro. Třeba Plzeň vypadala v přípravě velice dobře, kvalitní jsou i ostatní soupeři figurující v tabulce pod námi. Jarní část ligy ale chci vyhrát," potvrzuje slavistický trenér, že ze svých ambicí neubral ani „ň" , byť pro něho začíná éra po Součkovi.

zp, Sport.cz

  3:0 Sparta - Teplice 3:0   dohráno
20200603T20:00:00+0200
Sparta vs. Teplice
Sparta vs. Teplice
Sparta
Teplice
  0:1 Opava - Bohemians 1905 0:1   dohráno
20200603T18:00:00+0200
Opava vs. Bohemians 1905
Opava vs. Bohemians 1905
Opava
Bohemians 1905
  2:0 Slovácko - Karviná 2:0   dohráno
20200603T18:00:00+0200
Slovácko vs. Karviná
Slovácko vs. Karviná
Slovácko
Karviná
  2:0 Budějovice - Olomouc 2:0   dohráno
20200603T18:00:00+0200
Budějovice vs. Olomouc
Budějovice vs. Olomouc
Budějovice
Olomouc
  0:2 Ostrava - Plzeň 0:2   dohráno
20200603T18:00:00+0200
Ostrava vs. Plzeň
Ostrava vs. Plzeň
Ostrava
Plzeň

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..