Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Fotbalová Sparta láká na lavičku Uhrina mladšího i Martina Haška

9. prosince 2008 16:53 - PRAHA

Fotbalová Sparta Praha ani po odjezdu hráčů na dovolenou nepřestala hledat trenéra, který by spolupracoval se současným hlavním koučem Jozefem Chovancem. Podle zákulisních informací blízkých klubovému sekretariátu jsou hlavními aspiranty Dušan Uhrin mladší a Martin Hašek. Oba už v klubu působili jako trenéři sparťanské rezervy, Hašek na Letné i úspěšně hrával.

Trenér Chovanec hned po skončení podzimní sezóny avizoval, že si hodlá přivést co nejdříve nového spolupracovníka. Podle posledních informací už má jasnou představu, koho by vedle sebe na lavičce rád viděl a možná, že definitivní rozhodnutí padne v nejbližších dnech, nejpozději do konce týdne.

Klub už údajně kontaktoval Dušana Uhrina mladšího, který právě ukončil své angažmá v rumunském Temešváru. Nabídku má podle všeho také Martin Hašek, který je už druhým rokem trenérem druholigového Sokolova. "Žádné jméno v současné době Sparta nebude komentovat, ale do vánočních svátků bychom chtěli mít tuto záležitost vyřešenu," řekl v úterý ČTK personální ředitel klubu Jakub Otava.

Otázkou zůstává role nového muže

Otázkou zůstává, jakou by měl nový člen realizačního týmu pozici. Zvlášť v případě Uhrina se příliš nepředpokládá, že by se spokojil s rolí "druhého muže" v Chovancově stínu. U Haška se dá o této roli uvažovat, navíc by šlo o vhodnou symbiózu zkušeného praktika a vyznavače moderních tréninkových metod, za kterého je devětatřicetiletý kouč považován.

Hašek hrál za Spartu v letech 1997 až 2001 i v sezoně 2005-2006, než usedl na lavičku letenské rezervy.

Pro o dva roky staršího Uhrina mluví zkušenosti získané v roli hlavního trenéra jak v Mladé Boleslavi a Temešváru, tak již předtím v Bohemians 1905. Kouč má momentálně starosti s uzavřením rumunského angažmá. "V úterý chci ukončit definitivně svoji práci v Rumunsku a co bude dál ukážou, až další dny," uvedl Uhrin v telefonickém rozhovoru pro ČTK, aniž by konkretizoval případné nabídky na další angažmá.

ČTK

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..