Fotbalová Sparta láká na lavičku Uhrina mladšího i Martina Haška

9. prosince 2008 16:53 - PRAHA

Fotbalová Sparta Praha ani po odjezdu hráčů na dovolenou nepřestala hledat trenéra, který by spolupracoval se současným hlavním koučem Jozefem Chovancem. Podle zákulisních informací blízkých klubovému sekretariátu jsou hlavními aspiranty Dušan Uhrin mladší a Martin Hašek. Oba už v klubu působili jako trenéři sparťanské rezervy, Hašek na Letné i úspěšně hrával.

Trenér Chovanec hned po skončení podzimní sezóny avizoval, že si hodlá přivést co nejdříve nového spolupracovníka. Podle posledních informací už má jasnou představu, koho by vedle sebe na lavičce rád viděl a možná, že definitivní rozhodnutí padne v nejbližších dnech, nejpozději do konce týdne.

Klub už údajně kontaktoval Dušana Uhrina mladšího, který právě ukončil své angažmá v rumunském Temešváru. Nabídku má podle všeho také Martin Hašek, který je už druhým rokem trenérem druholigového Sokolova. "Žádné jméno v současné době Sparta nebude komentovat, ale do vánočních svátků bychom chtěli mít tuto záležitost vyřešenu," řekl v úterý ČTK personální ředitel klubu Jakub Otava.

Otázkou zůstává role nového muže

Otázkou zůstává, jakou by měl nový člen realizačního týmu pozici. Zvlášť v případě Uhrina se příliš nepředpokládá, že by se spokojil s rolí "druhého muže" v Chovancově stínu. U Haška se dá o této roli uvažovat, navíc by šlo o vhodnou symbiózu zkušeného praktika a vyznavače moderních tréninkových metod, za kterého je devětatřicetiletý kouč považován.

Hašek hrál za Spartu v letech 1997 až 2001 i v sezoně 2005-2006, než usedl na lavičku letenské rezervy.

Pro o dva roky staršího Uhrina mluví zkušenosti získané v roli hlavního trenéra jak v Mladé Boleslavi a Temešváru, tak již předtím v Bohemians 1905. Kouč má momentálně starosti s uzavřením rumunského angažmá. "V úterý chci ukončit definitivně svoji práci v Rumunsku a co bude dál ukážou, až další dny," uvedl Uhrin v telefonickém rozhovoru pro ČTK, aniž by konkretizoval případné nabídky na další angažmá.

ČTK

Časová osa: Fortuna liga 2021/22

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..