Ostrava ve dvou minizápasech porazila Zadar a prohrála s Maďary

ROVINJSKO SELO

Fotbalisté Ostravy byli ve dvou čtvrtečních minizápasech na soustředění v Chorvatsku úspěšní napůl: s maďarským Kecskemétem prohráli 0:1 a stejným poměrem pak porazili domácí Zadar. Gól vstřelil Vrťo. Oba zápasy se hrály na 45 minut.

Fotbalisté Baníku

Baník měl původně hrát jen proti Zadaru, ale zápas nakonec rozdělil do dvou poločasů proti dvěma různým soupeřům. Bez odpočívajících Daňka, Lukeše, Zehera, Fantiše a Frejlacha se Ostravanům proti devátému týmu maďarské ligy vymstila chyba ve středu pole, kterou soupeř po rychlém protiútoku ztrestal gólem.

V druhém utkání už byla Ostrava úspěšnější. Desáté mužstvo chorvatské ligy zdolala brankou Vrťa, další dvě šance včetně pokutového kopu zahodil Šenkeřík.

Soustředění v chorvatské Rovinji uzavřou Ostravští sobotním zápasem s NK Záhřeb a vrátí se domů.