Straka kontra Cipro, ruku si Frantové z jihu podali až u výtahu

24. října 2011 07:38 - PRAHA

Řeklo by se, že Jihočech Jihočechovi rozumí. Tím spíše, když se oba živí trénováním. Jenže o jejich vzájemné averzi se ví již dlouho. František Cipro dokonce před nedělním návratem do Edenu vyhlásil, že Františku Strakovi ani nepodá ruku. Trenéři fotbalistů Českých Budějovic a Slavie se nakonec přece jen pozdravili, ale až dlouho po zápase a do náručí si rozhodně nepadli.

 

Michal Kamaryt, ČTK

Byly doby, kdy měli táhnout za jeden provaz. František Cipro si na jaře 2002 vytáhl Františka Straku k sobě do Teplic jako asistenta a nabídl mu tak první trenérskou štaci v českém fotbale. Jenže Cipro musel po čase odejít a Straka se posunul na jeho místo. A Cipro pak svého kolegu obvinil, že mu u vedení mydlil schody. A kdyby jen to. Straka pak střídal Cipra také v roce 2007 v Českých Budějovicích, odkud oba pocházejí.

„Myslím, že Frantovi ani nepodám ruku. Tenhle člověk mě nezajímá,“ nechal se slyšet Cipro, než vyrazil k nedělnímu utkání na Slavii. Zatímco on jako zarytý slávista kdysi odmítl nabídku Sparty, teď nedokáže pochopit, jak mohl vyhlášený sparťan Straka převzít Slavii...

„Radši bych se bavil o fotbale a ne o nějakých dávno starých sporech,“ nechtěl se Cipro k jejich vztahu vyjadřovat po utkání, v němž jeho Jihočeši podlehli 0:2.

Lišácký pohled trenéra Slavie Františka Cipra.Lišácký pohled trenéra Františka Cipra.foto: Právo/Jan Handrejch

Nejdřív se ani nechtěli vidět

„Ale máte pravdu, ruku jsme si nepodali. My se s Frantou totiž ani neviděli,“ líčil Cipro. Trochu divné u trenérů, kteří k lavičkám přicházejí stejným tunelem a jejich technické zóny mezi střídačkami dělí jen pár metrů... „Pořád mě tlačíte k něčemu, co chcete slyšet, aby z toho byla senzace. Dobrá, měli jsme s Frantou kdysi dávno nějaké rozepře, nějaký problém. Ale když ho potkám, dokážu mu ruku podat,“ ujistil Cipro.

Když se pak vracel zpátky do kabin a do tiskového střediska mířil pro změnu Straka, ke smíru přece jen došlo. „Potkali jsme se u výtahu a ruku jsme si opravdu podali. Franta má na svůj názor právo, takové věci se stávají. Mám s ním celkem dobré vztahy. Je to obrovská ikona Slavie, proto fanoušci i dnes skandovali jeho jméno,“ tvrdil Straka.

Jeho protějšek mu napjatou situaci ve Slavii nezávidí. „Musí to mít obrovsky těžké. Protesty, čmárání na zdi – to už přerostlo do soukromé roviny,“ uznal Cipro.

dos, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..