Živě

Snad už jsem si smůlu vybral, přeje si sparťan Kušnír

27. prosince 2011 14:53

Ligový podzim obránci Sparty Ondřeji Kušnírovi moc nevyšel. V derby se Slavií musel o poločase střídat. V tu chvíli sedmadvacetiletý fotbalista netušil, že pro něj podzim skončil...

 

Milan Malíček, Právo

Jak jste na tom po zlomenině kotníku?

Rekonvalescence prasklé navikulární kosti na levé noze byla dlouhá. Asi pět týdnů jsem měl sádru, pak chodící botu. Trénovat jsem začal asi měsíc před Vánoci. O dovolené jsem se připravoval individuálně, plaval, hodně chodil, dělal spinning, později jsem začal běhat. Už jsem na tom v rámci možností dobře. Těším se na zimní přípravu, kterou bych měl absolvovat s minimem úlev. Pochopitelně fotbal na umělém povrchu nejspíš vynechám, ale jinak chci dělat maximum, co noha snese.

Nepřipadáte si jako smolař. Zranění vás v posledních letech provázejí dost často...

Rok a půl mám smůlu. Před tím jsem neměl vážnější zranění. S tím nic nenadělám, jen musím být trpělivý a věřit, že tohle bylo poslední zranění, které mě vyřadilo na tak dlouhou dobu.

Na Letné sice zůstal trenér Hašek, ale změnil se sportovní šéf i realizační tým. Znamená to pro vás větší šanci pro návrat?

Myslím si, že startovní čára bude pro všechny stejná. Každý z hráčů do přípravy půjde s tím, aby se připravil na jaro co nejlépe, popral se o místo v základní sestavě a pomohl k zisku titulu.

Bude návrat do základní sestavy těžký?

To je ve Spartě vždycky. Kádr je hodně silný a Vlasta Vidlička hrál velmi dobře.

Poperete se případně o nominaci na EURO?

Rád bych, ale u mne to je vždycky o zdraví. Pokud budu fit a budu hrát, pak určitě.

Považujete šestibodový náskok po podzimu za dostatečný?

Záleží na nás, jestli ho udržíme nebo ještě zvětšíme. Ztratit ho nesmíme. Jaro bude i výchozí pozicí pro přípravu týmu na podzimní boj o pohárovou Evropu. S tím také musíme počítat. Jestliže teď je hlavním cílem titul, pak na podzim to bude postup do Ligy mistrů.

Co očekáváte od Jaroslava Hřebíka?

Je hodně náročný, ale s tím musíte ve Spartě vždycky počítat. Tam jsou nejvyšší nároky.

Karel Felt, Právo

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..