Sparta porazila Teplice, Slavia rozdrtila Pardubice a je první. Slovácko remizovalo

Čtyřmi zápasy pokračoval nedělní program 14. kola fotbalové Fortuna ligy. Slavia v Ďolíčku deklasovala Pardubice 5:0 a přeskočila v tabulce Viktorii Plzeň. Jablonec hrál s Teplicemi bez branek. Smírně se hrálo také v Karviné, kde duel proti Slovácku skončil 2:2. Sparta porazila Teplice 4:2 a na sešívané ztrácí dva body.

Hlavičkový souboj mezi fotbalisty Sparty a Teplic.

Slávisté v Ďolíčku, kde Pardubice hrají domácí zápasy, vstřelili všechny branky po změně stran. Po dvou gólech zaznamenali Michael Krmenčík a střídající Ondřej Lingr, konečný výsledek stanovil další náhradník Pražanů Ubong Ekpai. V 31. minutě brankář Aleš Mandous zneškodnil penaltu pardubickému kapitánovi Janu Jeřábkovi.

Obhájci titulu nepodlehli Pardubicím ani ve třetím ligovém duelu a prohráli jediný z posledních 60 zápasů v nejvyšší soutěži. Naopak Východočeši nezvítězili devět kol po sobě a ve druhé sezoně mezi elitou utrpěli největší debakl.

Spartu na Letné poslal ve 30. minutě do vedení Ladislav Krejčí mladší, který pak neproměnil penaltu. Ve 39. minutě přidal druhý gól Dávid Hancko, vzápětí na druhé straně odpověděl Matías Succar. V 77. minutě zvýšil Matěj Pulkrab, chvíli nato snížil z penalty další střídající hráč Jakub Mareš, ale poslední slovo měl opět Pulkrab.

Pražané v lize porazili Teplice počtvrté za sebou a navázali na venkovní triumf 2:0 ze vzájemného duelu v osmifinále MOL Cupu z minulého týdnu. "Skláři" prohráli i pátý ligový zápas pod trenérem Jiřím Jarošíkem.

Karvinou doma poslal do vedení v 11. minutě kapitán Michal Papadopulos, ještě do přestávky odpověděl Stanislav Hofmann a krátce po změně stran otočil skóre Jan Kalabiška. O dělbě bodů rozhodl v 81. minutě střídající Marco Túlio.

Hosté z Uherského Hradiště zaváhali po sérii šesti ligových výher. Slezané v nejvyšší soutěži čekají na vítězství 13 utkání, se Slováckem ve vzájemných zápasech přerušili ligovou šňůru šesti porážek 0:2.

Utkání Zlína s Jabloncem sice nenabídlo gól, ale hodně šancí na obou stranách ano. Brankovou konstrukci trefil domácí Čanturišvili i hostující Kratochvíl s Pilařem, kterému se to podařilo dvakrát. Několikrát se blýskli brankáři Matej Rakovan s Janem Hanušem.

Severočeši na výhru v nejvyšší soutěži čekají už sedm duelů. Domácí neprohráli třetí ligové utkání po sobě a potřetí v řadě také udrželi čisté konto. "Ševci" zůstali v tabulce na 11. místě o bod a jednu příčku před Jabloncem.