Živě

Bayern i Steaua odpadly, Sparta po derby jak z Ježkových časů zůstala v Evropě jediná neporažená

12. dubna 2014 19:23 - Praha

Vychutnali si nejsladší vítězství se vším všudy. Přehráli rivala rozdílem třídy a drží si unikát. Fotbalisté Sparty jsou po výhře 3:0 nad Slavií nadále posledním mužstvem v Evropě, který ve své ligové soutěži ještě v této sezóně neprohrál. V minulých dnech totiž odpadly Bayern Mnichov i Steaua Bukurešť. Zůstala tak už jen pražská Sparta. „Příjemné zjištění. Dává nám sebedůvěru do dalších zápasů, je však třeba to stále potvrzovat. Máme velkou touhu jít ještě dál,“ libuje si trenér Vítězslav Lavička.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Výsledek 3:0 na Letné je pro slávisty ještě milostivý. Vzhledem k tomu, jak se na své polovině zakopali, jakým fotbalem se ve srovnání s rivalem prezentovali. Sparta byla jasným favoritem, přesto měla derby mnohem snadnější, než se čekalo.

„Z mých hráčských časů si pamatuji derby, které jsme tady na Letné na jaře 1988 vyhráli 5:0. Bylo to za éry pana Ježka, tam byl rozdíl taky dost jasný," vylovil z paměti kouč Lavička.

Plzni se zmenšuje prostor ke stíhání

Nejpodstatnější pro lídra tabulky ovšem je, že minimálně do neděle zvýšil náskok na druhou Plzeň už na jedenáct bodů.

„Plzni se zmenšuje prostor, jak by nás mohla předstihnout. A my sami se jen utvrzujeme v tom, že máme dost síly na to, abychom se nemuseli dívat na ostatní," poukázal záložník Bořek Dočkal, který k hladké výhře přispěl gólem a asistencí.

Jedno se Slavii v derby podařilo. Svým totálně defenzivním pojetím soupeře překvapila. „Nečekali jsme, že zvolí takový způsob hry. Hlubší blok a rozestavení, v němž vyztužila kraje defenzivními hráči. Museli jsme být trpěliví, ale postupně jsme se tam dostávali a z toho vzešla první branka. Po přestávce Slavia rozestavení změnila, přišel Necid. Dost důležitý byl druhý gól, který se Slavií podle mého dost zacloumal. A my přidali ještě třetí," líčil Lavička.

Uspět chtějí také v poháru

„Velký bodový rozdíl byl asi pro Slavii velký vykřičník, proto vsadila vše na defenzivu. Věděli, že to pro ně nebude nic jednoduchého. A my jsme to zvládli, kontrolovali zápas od začátku a odvděčili se lidem," liboval si Lukáš Vácha.

Sparta ve středu rozehraje semifinále domácího poháru s Jabloncem a může si stále troufat na double.

„Nemusíme se šetřit, dobré výsledky na dvou frontách nás posilují. V lize nás čeká těžký zápas na Dukle, ale i do poháru půjdeme naplno, abychom postoupili," ujišťuje další střelec gólu Josef Hušbauer.

dos, Sport.cz

Udrží fotbalisté Sparty neporazitelnost v celém ročníku Gambrinus ligy 2013/2014?


Časová osa: Fortuna liga

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..