Pilař se vrací z Wolfsburgu do Plzně na hostování, Hubník nakonec ve Viktorii zůstává

19. června 2014 13:23 - Plzeň

Fotbalová Plzeň si libuje... Její někdejší hráč Václav Pilař se vrací z bundesligového Wolfsburgu na roční hostování zpátky do Viktorie. Německý klub s ním prodloužil o rok smlouvu a promptně ho uvolnil zpátky do Čech. Informaci přinesl na svých stránkách list Wolfsburger Allgemeine Zeitung. V Uhrinově kádru nakonec zůstává i obránce Roman Hubník, i když jeho odchod se měl za hotovou věc. Někdejší reprezentační obránce se však znovu zapojil do letní přípravy a bude v Plzni s největší pravděpodobností pokračovat.

 

Jan Handrejch, Právo

Malý velký muž Pilař měl na bundesligové scéně smůlu. Jen co se ve Wolfsburgu objevil, hned se v dresu české reprezentace v přípravném utkání na Ukrajině zranil. A dokonce hodně vážně, neboť si přetrhl zkřížený vaz a musel se podrobit operaci.

O restart kariéry se pokoušel ve Freiburgu, kam ho „Vlci" půjčili na hostování. I tam ho ale provázela smůla, neboť si nejprve poranil kotník a poté koleno a moc toho nenahrál.

I tak s ním Wolfsburg prodloužil smlouvu, přičemž zvažoval hostování v Augsburgu, Brémách nebo Plzni. Nakonec padla volba na Viktorii vzhledem k tomu, že bude hrát Evropskou ligu a pro Pilaře se tak nabídne možnost dostat se znovu do někdejší skvělé formy.

V kádru Viktorie nakonec zůstává i někdejší reprezentační obránce Roman Hubník. „S Romanem dál počítáme," řekl mluvčí Plzně Pavel Pillár. Hubník přišel loni zkraje září z Herthy Berlín, se Západočechy podepsal kontrakt, jehož délka nebyla zveřejněna. Na konci jara se začalo mluvit o jeho odchodu, na tento scénář však nedojde.

Byť nepatřil ke klíčovým hráčům, Viktoria je s jeho službami spokojena. Jako alternativa do obranné čtyřky se osvědčil, výhodou je, že může být využívaný ve středu i na kraji. Klub ví, že při záskoku odvede maximum, roli hráče, který nenastupuje pravidelně, bere profesionálně. Navíc je charakterově silný.

zp, neu, Sport.cz

ČT sport Liberec - Brno dnes 20:00
20210514T20:00:00+0200
Liberec vs. Brno
Liberec vs. Brno
Liberec
Brno

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..