Karviná - Ostrava 0:5Mladá Boleslav si doma zahraje Final Four, Baník řádil v derby

Mladá Boleslav

Program základních skupin je vyčerpán, fotbalová zimní Tipsport liga zná všechny účastníky víkendového Final Four v Mladé Boleslavi. Posledním postupujícím se stal právě domácí tým, jemuž stačila závěrečná remíza 1:1 s Jabloncem. V semifinále se v sobotu od 11:00 utkají Bohemians 1905 s Mladou Boleslaví a poté Pardubice s Popradem, v neděli bude na programu finále. Druholigový Baník Ostrava rozcupoval v přátelském zápase Karvinou 5:0, Jihlava zase podlehla Vlašimi 2:3.

Zleva jablonecký brankář Roman Valeš, boleslavský Miljan Vukadinovič a jablonecký Tomáš Hübschman.

Naději na postup měli před rozuzlením skupiny B ještě oba prvoligoví soupeři. Ovšem zatímco Jablonec musel vyhrát, domácí Mladé Boleslavi stačila i remíza. Skóre otevřel v prvním poločase jablonecký debutant Zelený, který teprve v pondělí dorazil na Střelnici z Karviné. Brzy po přestávce pak Chramosta zajistil Bolce konečnou remízu 1:1, která jí k postupu stačí.

„Všechna turnajová utkání nás dobře připraví na ligu. S Boleslaví jsme odehráli vyrovnaný zápas. Nechali jsme zahrát všechny hráče, takže jsme spokojení," hodnotí jablonecký kouč Zdeněk Klucký.

Lituje čerstvého odchodu útočníka Tecla do Slavie, ale nefňuká. „Na jeho post jsme udělali Jardu Diviše, který by měl hrát z pravé strany na lajně. Je škoda že Standa odešel, ale snad šel za lepším. Nikdo mu nemůžeme bránit," poukazuje na klubovém webu.

Příslibem je vydařený debut karvinské posily Jaroslava Zeleného. „Přišel na levou stranu, může hrát obránce i záložníka. Objevil se v prvním utkání za nás a hned se mu povedlo vstřelit branku, takže z jeho strany to byl velmi dobrý úvod," chválí Klucký nováčka

Fotbalová Tipsport liga:
Skupina B (Mladá Boleslav):
FK Mladá Boleslav - FK Jablonec 1:1 (0:1)
Branky: 52. Chramosta - 29. Zelený.
Mladá Boleslav - I. poločas: Vejmola - Křapka, Da Silva, Král, Keresteš - Jánoš, Mareš - Vukadinovič, Magera, Fabián - Mebrahtu.
II. poločas: Šeda - Pauschek, Da Silva, Král, Fleišman - Valenta, Levin - Přikryl, Železník, Nečas - Chramosta. Trenér: Svědík.
Jablonec - I. poločas: Valeš - Pernica, Beneš, Hübschman, Zelený - Trávník, Jiráček - Diviš, Pospíšil, Hanousek - Doležal.
II. poločas: Valeš - Jankovič, Beneš, Kouřil, Zelený - V. Kubista, Trávník - Mehanovič, Pospíšil, Končal - Mihálik. Trenér: Klucký.
FC Hradec Králové - Prostějov 6:0 (3:0)
Branky: 3. a 15. Pázler, 21. Mudra, 49. Súkenník z pen., 59. Vlkanova, 61. vlastní Pančochář.
Hradec: Ottmar (46. Lindr) - Holeš, Nosek, Polom, Mudra - Martan, P. Černý, Súkenník, Vlkanova - Žondra, Pázler (50. Shejbal). Trenér: Pilný.
Pardubice - Dukla Praha 0:1 (0:0)
Branka: 57. Edmond.
Dukla: Rada - Kušnír, Šimůnek, Smejkal, Preisler - Hanousek (46. Bezpalec), Brejcha, Považanec (46. Edmond) - Juroška, Holenda, Demeter (46. Miloševič). Trenér: Hynek.
Zbrojovka Brno - Spartak Trnava 1:1 (1:1)
Branky: 41. Škoda - 14. Jirka.
Brno: Melichárek - Šural, Pavlík, Vraštil, Jablonský - Sedlák (46. Buchta), Krejčí - Brigant (46. Přichystal), Škoda (69. Zavadil), Lutonský - Řezníček (63. Růsek). Trenér: Habanec.
Vysočina Jihlava - Vlašim 2:3 (1:0)
Branky: 37. Ikaunieks, 69. Dvořák - 74., 88. z pen. a 90. Hadaščok.
Jihlava - I. poločas: Rakovan - Kryštůfek, Tlustý, Krejčí - Fulnek, Záviška, Hronek, Zoubele, Popovič - Ikaunieks, Rabušic.
II. poločas: Soukup - Nový, Kryštůfek, Krejčí, Popovič - Hronek, Urblík - Fulnek, Záviška, Novotný - Dvořák. Trenér: Bílek.
MFK Karviná - Baník Ostrava 0:5 (0:3)
Branky: 21. a 32. De Azevedo, 22. Sus, 68. Zápotočný, 87. Nerad.
Karviná: Pindroch - Holík (46. Dressler), Plesník (46. Janečka), Hošek, Vondra - Smrž (46. Šisler), Sedlák (61. Smrž) - Sarki (46. Moravec), Budínský (61. Panák), Puchel (46. Eismann) - Panák (46. Jurčo). Trenér: Weber.