Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Chceme do evropského poháru, neskrývá před jarem ambice trenér Boleslavi Svědík

16. února 2017 17:08 - Mladá Boleslav

Probojovat se do evropských pohárů je cílem nového trenéra mladoboleslavských fotbalistů Martina Svědíka. Věří, že se mu povedlo přes zimu tým připravit tak, aby na jaře z pátého místa proháněl celky na vyšších příčkách. "Sportovní cíle jsou stejné, jako v předchozích ročnících, to znamená držet se v popředí a šlapat na paty těm, co jsou před námi. V lize i poháru chceme udělat co nejlepší výsledek a potvrdit ambice na účast v evropském poháru," řekl Svědík pro klubový web.

 

Radek Petrášek, ČTK

Po nepovedeném závěru podzimu a šesti ztrátách v řadě nahradil Svědík kouče Leoše Kalvodu a přes zimu udělal v kádru menší změny. Přivedl útočníka Lukáše Železníka ze Slavie, z Austrie Vídeň stopera Patrizia Stronatiho, kterého zná ze společného působení v Ostravě, a ze Sparty na hostování mladého záložníka Jakuba Nečase a brankáře Viktora Budinského, který nahradí odcházejícího Jakuba Diviše.

Každý zápas chceme vyhrát, zní z Boleslavi

"Současné mužstvo je složené, jak jsme si s vedením klubu řekli. Mančaft je připravený fyzicky i herně dobře. Nyní bude důležité, jak se to, co jsme s hráči natrénovali, promítne na hřišti v konkrétních zápasech. Do každého půjdeme s tím, že chceme vyhrát," uvedl Svědík.

V zimní přípravě Mladá Boleslav z jedenácti zápasů devět vyhrála, jednou remizovala a jednou prohrála. Porazila ji pouze Dunajská Streda. "Přišlo včas varování, že nesmíme s žádným soupeřem ztratit koncentraci ani na chvíli. Zápas v Dunajské Strede se nám nepovedl spíše mentálně, než herní kvalitou, kterou jsme měli prvních pětadvacet minut do inkasovaných gólů dobrou. Zimní příprava byla velmi dobrá a v utkáních jsem pozoroval zlepšování," hodnotil bývalý kouč Ostravy či reprezentační dvacítky.

"Za měsíc se mužstvo nemůže zcela proměnit, ještě potřebuje nějaký svůj čas, ale na mé požadavky výborně reaguje a přijímá je v tréninku i herním projevu, až na ten zápas v Dunajské Strede, kde jsme se přesvědčili, že potřebujeme ještě zlepšit mentální odolnost," dodal Svědík.

Jediným kazem je zranění Chramosty

Jedinou nepříjemností je pro něj zranění nejlepšího střelce Jana Chramosty, který v posledním přípravném utkání musel střídat a zřejmě nestihne první jarní kolo. "Zranil se proti Táborsku, kdy jsme jej museli vystřídat již v desáté minutě. Jeho případná absence nám komplikuje ofenzivní plány," připustil mladoboleslavský kouč.

Uklidňuje ho však, že má dostatečně široký kádr. "Máme opravdu hodně vyrovnané hráče a jejich vzájemná konkurence vytváří potřebnou kvalitu. Mám radost, že ať zvolím kohokoliv, tak herní projev mužstva bude mít požadovanou kvalitu a tím pádem i výsledkový a bodový efekt. Budu před každým zápasem vycházet z aktuální formy. Ideální sestava je ta, která vyhraje zápas tři nula," prohlásil Svědík.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: FORTUNA:LIGA

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Podsekce:

       
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Play off o Evropu

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..