Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Góly největším rivalům, šest korun krále střelců. Nimrod Lafata všem vytřel zrak

29. března 2018 16:34 - Praha

Když na stará kolena přestoupil do Sparty, mnozí povytáhli obočí. On jim však vytřel zrak. Na Letné konečně dobyl vytoužený mistrovský titul a překonal všechny střelecké rekordy. Právě David Lafata se představuje v dalším dílu seriálu TOP 25 osobností samostatné české fotbalové ligy. V přiloženém videu si můžete připomenout jeho góly Plzni, Slavii a další trefy, třeba legendární nůžky proti Jablonci.

Je nejlepším šutérem v dějinách české nejvyšší soutěže. Nasázel nejvíc hattricků a zaznamenal nejdelší sérii v počtu přesných zásahů. Celkem šestkrát si posadil na hlavu korunu pro krále střelců. Lov vášnivého nimroda je zkrátka nadmíru úspěšný.

David Lafata má na kontě 411 ligových zápasů, 197 gólů a 41 asistencí.

„Má vynikající výběr místa v šestnáctce. Není moc vysoký, ale dává úžasné góly hlavou. Zakončuje prvním dotykem odražené balony v malém vápně, kde je velice cenný," říká na adresu fenomenálního zakončovatele trenér Petr Uličný, patron projektu.

Lafata je z prominentní společnosti po Hubníkovi a Kozáčikovi teprve třetím stále aktivním hráčem na scéně nejvyšší soutěže.

Seriál TOP 25 osobností
Vladimír Šmicer
Tomáš Řepka
Pavel Horváth
Jiří Novotný
Libor Sionko
Jaromír Blažek
Rudolf Otepka
Vratislav Lokvenc
Roman Hubník
Martin Vaniak
Stanislav Vlček
Matúš Kozáčik
Karel Poborský
Horst Siegl
Jiří Štajner
Libor Došek
dos, Sport.cz

Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..