Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Dukla jedná s Jihlavou o příchodu trenéra Svědíka

18. června 2018 15:34 - Praha

Vedení fotbalové Dukly Praha na začátku letní přípravy jedná s Jihlavou o příchodu trenéra Martina Svědíka. Třiačtyřicetiletý kouč, který v minulé sezoně s Vysočinou sestoupil do druhé ligy, by měl na lavičce pražského celku nahradit Jaroslava Hynka. Ten byl z funkce odvolán minulou středu.

 

Luboš Pavlíček, ČTK

"Předem to bylo vykomunikované na úrovni majitelů klubů. Malinko se ta jednání pozdržela nepřítomností jednoho či druhého. Doufám, že během tohoto týdne dojde k nějakému rozuzlení," řekl v rozhovoru s ČTK sportovní ředitel Dukly Günter Bittengel.

Úvodní trénink Dukly dnes na Julisce vedl asistent Pavel Drsek, jenž byl v Hynkově realizačním týmu. "Avizovali jsme, že všichni dostanou nabídku pokračovat v našem klubu. Pavel na to přistoupil a příprava normálně pojede," vysvětlil Bittengel. Podle něj nabídku zvažuje i Hynek, který se může vrátit na pozici vedoucího trenéra mládeže.

Z Liberce má přestoupit Chlumecký

Novou tváří na startu přípravy byl obránce Martin Chlumecký. Jednadvacetiletý stoper má do pražského klubu přestoupit z Liberce. "Je v kádru reprezentace do 20 let. Je to tvrdý a nesmlouvavý levonohý stoper, těch je také v lize málo. Má i nějakou mezinárodní zkušenost a odehrál dobrou sezonu ve druholigovém Varnsdorfu," uvedl Bittengel.

V jedenáctém celku uplynulého prvoligového ročníku skončili zkušení obránci Ondřej Kušnír s Martinem Jiránkem, hostování ze Sparty skončilo stoperovi Mariu Holkovi a Španělu Néstorovi.

Bittengel potvrdil, že miliardář Petr Paukner zatím zůstane majoritním vlastníkem Dukly. "Mám informace, že přerušil veškerá jednání s potenciálními partnery. Minimálně do startu ligy bude podporovat Duklu jako jediný vlastník," prozradil člen představenstva klubu.

První přípravný zápas fotbalisté Dukly sehrají příští středu ve Vlašimi. V červenci absolvují soustředění v Německu.

ČTK

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..