Liberec a Bohemians jsou v semifinále Víkendu šampionů

Fotbalisté druholigových Bohemians 1905 a mistrovský Slovan Liberec postoupili ze skupiny A do nedělního semifinále halového turnaje Víkend šampionů. Naopak pouze o sedmé místo bude v Sazka Areně bojovat Slavia Praha, jež nepotvrdila roli druhého největšího favorita podle bookmakerů a se ziskem jediného bodu skončila poslední za maďarským Debrecínem.

Liberečtí fotbalisté Jan Holenda a Ivan Hodúr

V bouřlivé atmosféře, kterou vytvořilo 6500 diváků, ztratila Slavia hned v úvodním souboji s Libercem téměř vyhrané střetnutí, když ještě čtyři minuty před koncem zápasu hraného na dvakrát 15 minut vedla 3:1. Už v úvodu utkání navíc přišla o svého nejlepšího střelce Vlčka. "V jednom souboji s Pudilem jsem tam nechal nohu a on mě nakopl do nártu. Doufám, že to nebude nic vážnějšího, ale turnaj pro mě skončil," řekl Vlček.

Také proti Debrecínu nezvládli slávisté závěr a Zsolnai v posledních třech minutách dvěma góly otočil skóre na 3:2 ve prospěch svěřenců bývalého kouče Slavie Miroslava Beránka. Slavia nakonec neuspěla ani ve vršovickém derby, v němž nadšeně bojujícím Bohemians 1905 podlehla 2:4.

"Turnaj má skvělou diváckou kulisu a mě mrzí, že jsme nepostoupili do semifinále. Během zápasů příliš mužstvo koučovat ani nejde, je to strašně rychlé," řekl po posledním souboji kouč Slavie Karel Jarolím. "Někteří hráči si odnesli drobné šrámy, Vlček jede na rentgen, Hubáček na šití nohy a Aračič má nakopnutý kotník," dodal Jarolím.

Liberečtí po remíze s Bohemians zachránili postup až v poslední minutě zápasu s Debrecínem, kdy obránce Košťál vstřelil gól znamenající výhru 4:3.

Zápotočný dostal zákaz hrát

Zápasy Severočechů sledoval v Praze jen z hlediště jejich kapitán Tomáš Zápotočný, který nebyl na turnaj vůbec nominován. Podle všeho proto, aby se stoper s reprezentačními zkušenostmi případně nezranil před chystaným přestupem do italského celku Udinese Calcio. Sekretář severočeského klubu Pavel Jirouš sice uvedl, že hráč má problémy se zády, ale Zápotočný byl podle svých slov zdráv a připraven nastoupit. Start mu zakázali funkcionáři a fotbalista z toho byl hodně otrávený.

"Moc dobře ten krok nechápu a hodně mi to mrzí. Byl jsem připraven nastoupit, moc jsem se těšil, ale někdo to rozhodl a já už to raději nebudu komentovat, abych neměl problémy," řekl fotbalista novinářům nakvašeně.

Skupina A:
Slavia Praha - Slovan Liberec 3:3 (3:1)
Branky: 3. Švento, 9. Aračič, 12. L. Jarolím - 2. Pudil, 17. Brezinský, 26. Papoušek. Rozhodčí: Matějek, Královec.
VSC Debrecín - Bohemians 1905 1:1 (1:0)
Branky: 8. Sándor - 17. Kotyza. Rozhodčí: Královec, Jílek.
Slovan Liberec - Bohemians Praha 5:5 (2:3)
Branky: 8. Hamouz, 10. Liška, 24. Frejlach, 28. Holenda, 30. Hamouz - 4. Marek, 10. vlastní Dohnálek, 14. Matúš, 23. Bálek, 29. Kulvajt. Rozhodčí: Matějek, Jílek.
Slavia Praha - VSC Debrecín 2:3 (0:1)
Branky: 22. Janda, 23. Švento - 27. a 29. Zsolnai, 8. Leandro. Rozhodčí: Královec, Matějek.
VSC Debrecín - Slovan Liberec 3:4 (2:3)
Branky: 5. Sándor, 15. Kiss, 19. Zsolnai - 3. Holenka, 11. Pudil, 13. Papoušek, 30. Košťál. Rozhodčí: Královec, Jílek.
Bohemians 1905 - Slavia Praha 4:2 (3:1)
Branky: 10. a 14. Adam, 12. Kocourek, 30. Matúš - 11. L. Jarolím, 16. Latka. Rozhodčí: Jílek, Matějek.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.