Rubriky:

Fotbal

Abramovič chce do Chelsea přetáhnout Erikssona

9. července 2003 17:44 - LONDÝN

Švédský trenér anglické fotbalové reprezentace Sven Göran Eriksson se sešel s novým majitelem Chelsea Romanem Abramovičem, který ho chce do londýnského klubu za každou cenu přetáhnout.

 

chukotka.org

Tajná schůzka proběhla v Abramovičově sídle v Knightsbridge a zúčastnil se jí také protřelý fotbalový agent Pini Zahavi. Ruský miliardář nabídl podle deníku The Sun Erikssonovi roční plat 5 miliónů liber (228,7 mil. Kč), pokud mu podepíše tříletou smlouvu. "Je pravda, že jsem se s nimi setkal. Tato schůzka může být pro média důvodem k řadě spekulací, ale já bych chtěl znovu potvrdit, že zůstávám u anglické reprezentace, s níž chci postoupit na mistrovství Evropy," mlžil Eriksson.

:. 'Ruská' Chelsea
ŠOK Londýnský klub v rukou ruského miliardáře
PENÍZE Abramovič chce investovat 9 miliard
POSILY Laso pro kanonýra Henryho

Abramovič je připraven 'vykoupit' kouče ze smlouvy s anglickou Fotbalovou asociací, která vyprší až za tři roky, za částku 9mil. liber. Eriksson je už nyní nejlépe placeným trenérem na světě, neboť si ročně přijde na 3mil. liber. Nedávno měl podle listu Mirror nabídky rovněž od Manchesteru United i Realu Madrid.

V nezáviděníhodné situaci se ocitl současný trenér Chelsea Ital Claudio Ranieri. "Takové informace zpochybňují mou práci. To se pak logicky musí přenést i do atmosféry v mužstvu. Chci se co nejdřív osobně sejít s Abramovičem a vyříkat si věci z očí do očí. Měl bych rád jasno," nebral si servítky Ranieri, který v uplynulé sezóně přivedl Chelsea ke čtvrtému místu v Premier League.

Jan Krůta

Zrušit