Rubriky:

Fotbal

Neklid v Bohemians: Kavalírek dostal padáka

9. srpna 2003 10:55 - PRAHA

Fotbalisté Bohemians sice vstoupili úspěšně do druhé ligy a vykročili tak za vytouženým návratem mezi elitu, ale v klubu to vře. Po čtvrteční mediální přestřelce se předseda představenstva Pavel Švarc rozhodl s okamžitou platností odvolat generálního ředitele klubu Jana Kavalírka. Jeho nástupcem vzápětí jmenoval Miloše Vobořila.

 

ČTK/Stanislav Zbyněk

Švarc odvolání Kavalírka potvrdil, bližší důvody ale zatím nechtěl říci. Kavalírek pro klubové internetové stránky prohlásil, že ho informace překvapila. "Nikdo mi nic nesdělil, pokud vím, tak představenstvo zasedá v úterý a valná hromada dokonce o dva dny později," divil se Kavalírek, který je současně místopředsedou představenstva.

Již delší čas se objevovaly spekulace, že mezi oběma nejvyššími muži v Dolíčku to neklape. Odvolání předcházela středeční Kavalírkova nabídka, že od Švarce koupí jeho většinový podíl. Švarc vlastní 83 procent akcií klubu, zbytek má Kavalírek společně s obchodním ředitelem Karlem Klímou.

Švarc to však ještě tentýž den odmítl s odůvodněním, že má s klubem velké plány a hodlá dál zůstat v jeho čele. Navíc připomněl, že Kavalírek mu už před měsícem slíbil, že ředitelský post dobrovolně opustí.

ČTK

Zrušit