Rubriky:

Fotbal

Na Portugalce jsme neměli, shodli se internacionálové

12. června 2008 09:35 - PRAHA

Výkon české reprezentace se v porovnání s úvodním šampionátovým vystoupením sice zlepšil, na Portugalce však stačit nemohl a body zákonitě nepřinesl. V analýze pro Sport. cz se na tom shodli čeští fotbaloví internacionálové. „Odehráli jsme sice lepší utkání než proti Švýcarům, na tak silného soupeře, jakým je tým kolem Ronalda, to ale bylo málo. Body jsme si nezasloužili,“ glosoval středeční duel Brücknerova týmu proti Portugalcům Stanislav Levý, jenž naposledy seděl na trenérské lavičce Plzně.

Trochu paradox – česká reprezentace se čtyři dny po zápase se Švýcarskem zvedla a v Ženevě dokázala, že je schopna hrát lepší fotbal, než jaký na úvodu mistrovství Evropy předvedla a za který byla kritizována, v duelu s Portugalci však vyšla bodově naprázdno.

Bičovský: Výpadek před a po přestávce

„Bylo to ale jako nebe a dudy, neboť v Ženevě se představilo úplně jiné mužstvo. Tedy až na závěrečných pět minut první půle a úvodní čtvrthodinu po přestávce,“ vytýkala bývalá opora pražských Bohemians a československé reprezentace Přemysl Bičovský českým hráčům, že nedokázali naplnit stanovenou taktiku po celé utkání.

„Hráli jsme sice lépe a aktivněji než proti Švýcarům, ale ve fotbale to někdy není nic platné,“ shodl se s ním vicemistr Evropy z anglického šampionátu před dvanácti lety Radoslav Látal. „Jenže ani zlepšený výkon na Portugalce stačit nemohl,“ krotil své kolegy Stanislav Levý.

Levý: Nejistý gólman portugalskou slabinou

Fotbaloví internacionálové chválili Brücknerův tým hlavně za výkon, který předváděl v prvním poločase. „Hráči se velice dobře zajišťovali, navzájem se dokázali zastoupit, zdvojovali své role při plnění obranných úkolů. A protože k tomu přidali agresivitu, důraz a patřičné nasazení, Portugalce prakticky k ničemu nepustili,“ chválil hru českého mužstva Bičovský. „V pořádku to bylo až na jednu situaci, která bohužel skončila gólem,“ oponoval Látal.

FOTBAL ČESKO vs. PORTUGALSKO NA SPORT.CZ
ON-LINEČesko - Portugalsko 1:3
REFERÁTFotbalisté neuhlídali Ronalda, ten rozhodl
ČECHChybělo nám trochu štěstí
TRENÉRBrückner: Baroš prokázal kvalitu, do sestavy patří
POSTUP?Pokud Češi remizují s Turky, rozhodnou penalty
SIONKOSvůj gól bych klidně vyměnil za remízu
RONALDOV prvním poločase hráli Češi dobře

„Rychlé vyrovnání ale pomohlo, takže mužstvo se promptně zvedlo. Vyráželo do protiútoků, z nichž mohlo vytěžit víc. Centrované míče ze stran a standardní situace zrovna tak dělaly Portugalcům problémy, neboť jejich gólman byl hodně nejistý a spoustu míčů jenom vyrážel. Toho jsme měli využít. Gólman je vůbec slabinou Scolariho týmu, který je pro mě jedním z favoritů turnaje a mohl by se dostat až do finále,“ povšiml si Levý, že portugalská obrana byla a je zranitelná.

Bičovský: Hrubka, která musela být ztrestána

Zásadní obrat přišel po přestávce, kdy se vývoj utkání otočil. „Portugalci měli najednou daleko více prostoru, protože naši hráči je nechávali přebírat míč, nepřistupovali k nim a nedoráželi je tak, jako v první půli. To byla chyba,“ vytýkal českým fotbalistům Látal.

„Navíc jsme se zatáhli strašně hluboko na svou půli, což soupeři pochopitelně také nahrávalo,“ všiml si Levý. „Všechno pak gradovalo při druhém inkasovaném gólu, kdy se při přihrávce zrodila hrubá chyba. Dva naši hráči nechali Ronalda být, takže trest musel přijít zcela zákonitě. Kdyby se mu věnoval alespoň jeden, branka padnout nemusela,“ upozornil na klíčový moment celého utkání Bičovský.

Levý: Ronaldo není Ronaldem z Premier League

Před utkáním se v českém táboře spřádaly plány, jak ubránit hvězdného Ronalda. Nic platné to nebylo, protože gól stejně dal a zápas rozhodl. „A to přesto, že nehraje zdaleka v takové formě, jako v Manchesteru v Premier League. Hodně kazil, ztrácel spoustu míčů, scházela mu jeho typická výbušnost, protože náročná sezóna se na něm určitě podepsala,“ všiml si Levý.

„Ubránit se určitě dal, i když je těžké ho po celých devadesát minut k ničemu nepustit. To prostě nejde, neboť Ronaldo je mimořádně kvalitním fotbalistou, jenž je vždy před protihráčem minimálně o myšlenku napřed. Ale ve středu v Ženevě ho eliminovat šlo,“ doplňoval svého někdejšího spoluhráče ve slavném týmu klokanů Bičovský.

Látal: Baroš patří do základu, Galásek ne

Při hodnocení jednotlivých hráčů českého týmu měla celá trojice internacionálů slova chvály hlavně pro Čecha a Sionka. „Čech potvrdil, že je úžasným gólmanem, neboť mužstvo podržel několika zákroky, jichž není schopen hned tak každý brankář. A i Sionko sehrál zase velice dobrý zápas,“ vyzdvihl výkon dvou opor Levý.

„Chválím k Grygeru, který na své pravé straně Portugalce k ničemu nepouštěl, Galáska za práci v defenzivě a Baroše, jehož výkon byl příslibem před závěrečným zápasem ve skupině proti Turkům. Mohl by to být zase ten Baroš, jakým býval,“ doplňoval Bičovský.

„Čekal jsem, že Baroš nastoupí, protože trenéra Brücknera znám a tušil jsem, že opustí pojetí založené na nakopávání míčů na Kollera jako proti Švýcarům. Kouč chtěl, aby se hrálo po zemi, aby Milan podržel míč a byl faulovaný, což on splnil. Podal dobrý výkon a potvrdil, že do základní sestavy patří,“ rozebíral Barošovu roli Látal, kterého naopak zklamal výkon Plašila, Rozehnala a Galáska.

„Rozehnal se podepsal pod prvním gólem a i při druhém měl přistoupit k protihráči, Plašil nikoho z Portugalců neobešel a na hřišti byl neviditelný, Galásek se vůbec nezapojuje do útoku, takže  hře jen prospělo, když ho trenér vystřídal a začal hrát na dva útočníky.“

Zdeněk Pavlis, Sport.cz

Zrušit


Výsledkový mix:

1. liga
19.10.2016 1. kolo Brno - Slavia Brno - Slavia 1:4
dnes 18:00 Jihlava - Dukla Jihlava - Dukla
dnes 20:15 ČT sport Zlín - Bohemians 1905 Zlín - Bohemians 1905
zítra 15:00 Příbram - Jablonec Příbram - Jablonec
zítra 17:00 Karviná - Teplice Karviná - Teplice
zítra 17:00 Ml.Boleslav - Brno Ml.Boleslav - Brno
zítra 20:05 ČT sport Slavia - Slovácko Slavia - Slovácko
Liga Mistrů
19.10.2016 Základní skupiny - 3. kolo Bayern - Eindhoven Bayern - Eindhoven 4:1
19.10.2016 Základní skupiny - 3. kolo Rostov - Atlético Rostov - Atlético 0:1
19.10.2016 Základní skupiny - 3. kolo Barcelona - Manchester City Barcelona - Manchester City 4:0
19.10.2016 Základní skupiny - 3. kolo Celtic - Mönchengladbach Celtic - Mönchengladbach 0:2
19.10.2016 Základní skupiny - 3. kolo Dynamo Kyjev - Benfica Dynamo Kyjev - Benfica 0:2
19.10.2016 Základní skupiny - 3. kolo Neapol - Besiktas Neapol - Besiktas 2:3
19.10.2016 Základní skupiny - 3. kolo PSG - Basilej PSG - Basilej 3:0
19.10.2016 Základní skupiny - 3. kolo Arsenal - Ludogorec Arsenal - Ludogorec 6:0
Evropská liga UEFA
Včera Základní skupiny - 3. kolo Rapid - Sassuolo Rapid - Sassuolo 1:1
Včera Základní skupiny - 3. kolo Genk - Bilbao Genk - Bilbao 2:0
Včera Základní skupiny - 3. kolo Plzeň - Giurgiu Plzeň - Giurgiu 1:2
Včera Základní skupiny - 3. kolo AS Řím - Austria AS Řím - Austria 3:3
Včera Základní skupiny - 3. kolo Alkmaar - Maccabi Tel Aviv Alkmaar - Maccabi Tel Aviv 1:2
Včera Základní skupiny - 3. kolo Dundalk - Zenit Dundalk - Zenit 1:2
Včera Základní skupiny - 3. kolo Mohuč - Anderlecht Mohuč - Anderlecht 1:1
Včera Základní skupiny - 3. kolo St. Etienne - Gabala St. Etienne - Gabala 1:0
Včera Základní skupiny - 3. kolo YB Bern - APOEL YB Bern - APOEL 3:1
Včera Základní skupiny - 3. kolo Olympiakos - Astana Olympiakos - Astana 4:1
Včera Základní skupiny - 3. kolo Feyenoord - Zarja Feyenoord - Zarja 1:0
Včera Základní skupiny - 3. kolo Manchester Utd. - Fenerbahce Manchester Utd. - Fenerbahce 4:1
Včera Základní skupiny - 3. kolo Osmanlispor - Villarreal Osmanlispor - Villarreal 2:2
Včera Základní skupiny - 3. kolo Steaua - Curych Steaua - Curych 1:1
Včera Základní skupiny - 3. kolo Inter - Southampton Inter - Southampton 1:0
Včera Základní skupiny - 3. kolo Beer Ševa - Sparta Beer Ševa - Sparta 0:1
Včera Základní skupiny - 3. kolo Liberec - Fiorentina Liberec - Fiorentina 1:3
Včera Základní skupiny - 3. kolo Salcburk - Nice Salcburk - Nice 0:1
Včera Základní skupiny - 3. kolo Krasnodar - Schalke Krasnodar - Schalke 0:1
Včera Základní skupiny - 3. kolo Konyaspor - Braga Konyaspor - Braga 1:1
Včera Základní skupiny - 3. kolo Šachtar - Gent Šachtar - Gent 5:0
Včera Základní skupiny - 3. kolo Standard - Panathinaikos Standard - Panathinaikos 2:2
Včera Základní skupiny - 3. kolo Vigo - Ajax Vigo - Ajax 2:2
Včera Základní skupiny - 3. kolo Karabach - PAOK Soluň Karabach - PAOK Soluň 2:0
Premier League
zítra 13:30 Bournemouth - Tottenham Bournemouth - Tottenham
zítra 16:00 Arsenal - M'brough Arsenal - M'brough
zítra 16:00 Burnley - Everton Burnley - Everton
zítra 16:00 Hull - Stoke Hull - Stoke
zítra 16:00 Leicester - Crystal Palace Leicester - Crystal Palace
zítra 16:00 Swansea - Watford Swansea - Watford
zítra 16:00 West Ham - Sunderland West Ham - Sunderland
zítra 18:30 Liverpool - West Bromwich Liverpool - West Bromwich
La Liga
dnes 20:45 Osasuna - Real Betis Osasuna - Real Betis
zítra 13:00 Espaňol - Eibar Espaňol - Eibar
zítra 16:15 Valencie - Barcelona Valencie - Barcelona
zítra 18:30 R. Sociedad - Alavés R. Sociedad - Alavés
zítra 20:45 Granada - Sporting Gijón Granada - Sporting Gijón
Bundesliga
dnes 20:30 Hamburk - Frankfurt Hamburk - Frankfurt
zítra 15:30 Leverkusen - Hoffenheim Leverkusen - Hoffenheim
zítra 15:30 Hertha - Köln Hertha - Köln
zítra 15:30 Ingolstadt - Dortmund Ingolstadt - Dortmund
zítra 15:30 Darmstadt - Wolfsburg Darmstadt - Wolfsburg
zítra 15:30 Freiburg - Augsburg Freiburg - Augsburg
zítra 18:30 Bayern - Mönchengladbach Bayern - Mönchengladbach
Serie A
zítra 18:00 Sampdoria - Janov Sampdoria - Janov
zítra 20:45 AC Milán - Juventus AC Milán - Juventus