Fotbalistky USA a Švédska v semifinále MS

FOXBORO (USA)

Obhájkyním titulu fotbalových mistryň světa Američankám stačil jediný gól k postupu do semifinále letošního šampionátu. Domácí hráčky zvítězily ve středu večer ve Foxboru 1:0 nad Norskem, které vyhrálo MS před osmi lety. Jediný gól vstřelila v 24. minutě hlavou Abby Wambachová, v 68. minutě neproměnila hvězda amerického výběru Mia Hammová penaltu.

Švédské fotbalistky Malin Moströmová a Victoria Svenssonová (zprava) oslavují v zápase s Brazílií gól Malin Anderssonové (druhá zleva), který rozhodl o postupu do semifinále

Mezi nejlepší čtveřicí turnaje jsou také Švédky, které po vítězství 2:1 vyřadily Brazílii. V 53. minutě rozhodla tento duel přesná střela Malin Andersonové z trestného kopu.

Ve zbývajících čtvrtfinálových zápasech se dnes utkají Německo s Ruskem a Kanada s Čínou.