Atlético ukázalo ve Zlíně svou sílu

ZLÍN

Fotbalisté Tescomy Zlín prohráli v úvodním utkání třetího kola Poháru Intertoto s Atlétikem Madrid 2:4, když o jejich porážce rozhodla po Švachově vyrovnávací brance nepozornost obránců. Té využil sedmý tým uplynulého ročníku španělské ligy k rychlým protiútokům, po nichž snadno vstřelil další tři góly.

Zlínští fotbalisté v úvodu zřejmě ještě pokukovali spíše po nezvyklých modrých dresech soupeřů, kteří měli na hrudi obří pavučinu propagující film Spider-Man 2. Než se probrali z úžasu, vytahoval brankář Novák po 90 sekundách míč ze své sítě. Bleskovou kombinaci založil na levé straně Musampa, přes Morena se dostal míč k nabíhajícímu Novovi, který z deseti metrů přesnou střelou otevřel skóre utkání.

Obdržená branka domácí hráče i vyprodané hlediště na dlouhé minuty zmrazila. Fotbalisté Atlétika se zatáhli do obrany a soustředili se hlavně na to, aby udrželi míč co nejdéle na svých kopačkách. Přitom předváděli svoji dokonalou míčovou techniku a lákali soupeře na svou polovinu, aby mohli opět bleskově zaútočit.

Respekt Zlín odhodil až po půlhodině

Zlín se ale nenechal vyprovokovat a bránil pozorněji než v úvodu zápasu. Atlético se přesto do konce poločasu dostalo do dvou střeleckých příležitostí. V 17. minutě Fernandez mířil hlavou nad branku a o čtyři minuty později Simeoneho hlavičku brankář Novák jen s námahou vyrazil.

Teprve po půlhodině hry se začal Zlín ztrácet přehnaný respekt ze slavného soupeře a osměloval se častěji k útočení. Jedinou slibnou příležitost měl v 35. minutě po rozehraném trestném kopu Červenka, jehož přízemní střela z pravé strany těsně minula tyč.

Začátek druhé půle přinesl vyrovnání

Podle zcela jiných not začal druhý poločas. Zlínský trenér Palička stáhl ze hry Činčalu, kterého nahradil Vrtělka, a ze středové řady se vysunul do útoku zkušený Lasota. Domácí tým převzal iniciativu a bojovností začal technického soupeře přehrávat.

Převaha vynesla Zlínu i vyrovnání. V 52. minutě si na Lukaštíkův centrovaný míč naběhl Švach, jenž z bezprostřední blízkosti zamířil hlavou přesně do horního růžku branky. Z dalšího tlaku se už podařilo Zlínu vykřesat jen náznaky brankových příležitostí.

Chyby obrany dostaly Zlín do kolen

Španělé se zaměřili na pozornou defenzivní hru a trpělivě čekali na chybu soupeře. Ta přišla v 72. minutě, kdy domácí zadáci nechali na levé straně volného střídajícího Paunoviče, proti jehož střele byl osamocený brankář Novák bezmocný.

Snaha Zlína o vyrovnání pak už přinesla jen další chyby obránců, po nichž vstřelil v 86. minutě zcela volný Musampa třetí branku. Dezorientovaná obrana domácího týmu poté zcela kapitulovala a o tři minuty později dal Paunovič čtvrtý gól hostů. Výsledek už jen zkorigoval v samém závěru zápasu Švach.

Tescoma Zlín - Atlético Madrid 2:4 (0:1)
Branky: 52. a 89. Švach - 72. a 86. Paunovič, 2. Novo, 83. Musampa. Rozhodčí: Rodomonti - Contini, Maggiani (všichni It.). ŽK: Hubáček - Fernandez, Simeone. Diváci: 4500 (vyprodáno).
Zlín: Novák - Vidlička, Kroča, Švach, Hubáček - Červenka (77. Novosad), Dobeš (88. Lička), Lasota, Lukaštík - Činčala (46. Vrtělka), Malár. Trenér: Palička.
Atlético Madrid: Neoren - Perea, Garcia, Ibaňez, Barjuán - Novo (57. Aguilera), Simeone, Fernandez (87. Santi), Musampa - Ibagaza, Moreno (62. Paunovič). Trenér: Ferrando.