Mistra Jižní Ameriky určily penalty

LIMA

Fotbalovým mistrem Jižní Ameriky jsou Brazilci. Ve finále v Limě sice s Argentinou dvakrát prohrávali, ale pokaždé se jim podařilo vyrovnat. Podruhé to dokázal až ve třetí minutě nastaveného času Adriano. Pro krále střelců turnaje to byla už sedmá trefa a otevřela dveře ke zlatu. V penaltovém rozstřelu totiž měli Brazilci pevnější nervy a zvítězili 4:2.

Argentinci nemohli do rozhodujícího zápasu nasadit zraněného útočníka Saviolu, přesto se ve 21. minutě ujali vedení. Brazilec Luisao v šestnáctce fauloval Kilyho Gonzáleze a útočník milánského Interu nařízenou penaltu sám proměnil. Svěřenci trenéra Bielsy měli v prvním poločase výraznou převahu a Kily González mohl jejich náskok pojistit. Ale brazilského gólmana nepřekonal, naopak těsně před přestávkou Luisao hlavičkoval do sítě Alexův přímý kop.

V závěru zápasu se situace opakovala. Střídající Argentinec Delgado přiblížil svůj tým na dosah trofeji, ale v době, kdy paraguayský sudí Amarilla nastavoval už třetí minutu, zaúřadoval Adriano. "Kanárci" pak proměnili všechny své penaltové pokusy, zatímco D'Alessandro a Heinze hned v úvodu zaváhali.

Zatímco Argentinci přiletěli na šampionát s momentálně nejlepším týmem, brazilský kouč Carlos Alberto Parreira nechal své největší hvězdy doma. Z mužstva, které před dvěma lety získalo zlato na mistrovství světa, mu zbyl jen záložník Kléberson. Brazilci měli namále už v semifinále, kde přešli přes Uruguay až v penaltovém rozstřelu. I ve finále svůj úkol zvládli a po pěti letech se vrátili na americký trůn.

Brazílie - Argentina 2:2 (1:1), na penalty
Branky: 45. Luisao, 90. Adriano - 21. Kily González z pen., 87. Delgado. Rozhodčí: Amarilla (Parag.). ŽK: Edú - Sorín. Diváci: 43.000.
Brazílie: Julio Cesar - Maicon, Luisao (82. Cris), Juan, Nery - Renato, Kléberson (54. Diego), Alex (63. Felipe), Edú - Fabiano, Adriano. Trenér: Parreira.
Argentina: Abbondanzieri - Coloccini, Ayala, Heinze, Zanetti - Mascherano, Sorín, Luis González (75. D'Alessandro) - Rosales (64. Delgado), Tévez (90. Quiroga), Kily González. Trenér: Bielsa.

0 : 0 Real Madrid - Bayern 0 : 0 hrají Živě
20240508T21 : 00:00+0200
Real Madrid vs. Bayern
Real Madrid
Bayern

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.