Souboj Viktorií skončil remízou

Ve šlágru 6. kola II. fotbalové ligy remizovala Viktoria Žižkov na hřišti své jmenovkyně z Plzně 1:1 a udržela si tak vedení v tabulce. V prvním poločase bylo vidět, že na sebe narazily pátý a první tým tabulky, protože se hrál svižný a útočný fotbal. Branek se ale diváci dočkali až v samotném závěru, kdy na gól žižkovského Mikolandy odpověděl střídající plzeňský útočník Fillo.

"Dnes jsme největšího favorita hlavně ve druhém poločase přehráli, ale tomu stačila jedna střela, celkově druhá za utkání mezi tyče k vedení. Proto jsem nakonec za jeden bod spokojen," hodnotil utkání plzeňský kouč Martin Pulpit. "Sahat v Plzni po třech bodech a ztratit je po autu je pro mne zklamáním. Naše hra byla ale rozháraná, nasazení nebylo také veliké a proto nemohlo vést k výhře," stěžoval si naopak hostující trenér Stanislav Levý.

Pardubice překvapivě porazili Most 4:1, když se k jednoznačnému vítězství dopracovali především díky vysokému nasazení, v němž předčili svého severočeského soupeře.

V prvním poločase se po rohovém kopu trefil hlavou do sítě Vizinger a po něm zblízka Kulvajt, hráči kteří před domácím publikem debutovali. Teprve za stavu 3:0 skončil za zády výborného domácího brankáře Šimona padáček Sitarčíka. "Domácí tým nás předčil v nasazení, bojovnosti i střelbě. Mezi naše nejlepší tři řady patřila vždy záloha, tentokrát mě ale její výkon nenadchl," uvedl kouč hostů Přemysl Bičovský.

Ústí nad Labem remizovalo bez branek na "domácím" hřišti v Teplicích s Jihlavou, když neproměnilo minimálně pět jasných šancí. "Po celý zápas jsme byli lepší a za aktivitu jsme si zasloužili vyhrát. V koncovce se od nás odklonilo štěstí," pokrčil rameny ústecký trenér Michal Zach. "V prvním poločase to byla z naší strany v defenzívě hrubka za hrubkou. Po přestávce jsme se trochu zlepšili, ale celkově jsem výkonem velmi zklamán, byť jsme uhájili bod," konstatoval jihlavský kouč Karel Večeřa. První výhry se dočkali Bohemians, doma těsně udolali brněnskou rezervu.

Výsledky 6. kola:
Ústí nad Labem-Jihlava 0:0.
Pardubice-Most 4:1 (2:0), 17. Vizinger, 36. Kulvajt, 58. Půčala, 86. Bukač - 69. Sitarčík.
Kroměříž-Kunovice 1:1 (1:0), 6. Nehoda - 60. Matúš.
Viktoria Plzeň-Viktoria Žižkov 1:1 (0:0), 88. Fillo - 82. Mikolanda.
Bohemians Praha-Brno B 1:0 (0:0), 64. Janák.
Prachatice-Sigma Olomouc B 6:2 (4:1), 15., 36. a 87. Mrkvička, 42. a 52. Kuračka, 19. Smíšek - 13. z pen. a 86. Prekop.
Předehráno: Vítkovice-Sparta B 1:0.