Rusové rozstříleli Estonsko

Fotbalisté Ruska se s rokem, který pro ně nebyl příliš úspěšný, rozloučili jasnou výhrou 4:0 nad Estonskem a dotáhli se na svého soupeře v tabulce 3. skupiny. Na vedoucí Slovensko ale ztrácejí tři body. Estonce ve středu zasypali podobně, jako je minulý měsíc drtili Portugalci, kteří je deklasovali 7:1.

Během devíti minut skórovali Rusové třikrát. Karjaka se trefil z přímého kopu, pak přihrál na gól Izmailovovi a další hráč mistrovského Lokomotivu Syčev završil skvělou část výstavní ranou z 25 metrů do horního rohu.

Rumunští fotbalisté nedokázali zvítězit v Arménii a museli se spokojit s remízou 1:1. Favorizovaní hosté šli do vedení po necelé půlhodině hry díky Maricovi. Na trefu útočníka Šachtaru Doněck však dokázal v druhém poločase odpovědět Dochojan.

Arménie, kde v říjnu česká reprezentace zvítězila 3:0, získala v pátém utkání v kvalifikaci první bod. Rumunsko sice dál vede první skupinu, večer jej však může v čele tabulky vystřídat Nizozemsko, které hraje v Barceloně s Andorrou.

Dánové ve čtvrtém zápase potřetí remizovali. V Tbilisi sice zásluhou Tomassona dvakrát vedli, ale domácí pokaždé vyrovnali. Dvě branky vsítil i Tomassonův spoluhráč z útoku AC Milán Ševčenko a Ukrajinci hladce vyhráli v Istanbulu 3:0. Dánové na ně už ztrácejí pět bodů.

1. skupina:
Arménie - Rumunsko 1:1 (0:1)
Branky: 63. Dochojan - 29. Marica. Rozhodčí: De Bleeckere (Bel.). Diváci: 3000.
Gruzie - Dánsko 2:2 (1:1)
Branky: 35. Demetradze, 76. Ašatiani - 9. a 64. Tomasson. Rozhodčí: Ceferin (Slovin.). Diváci: 25.000.
Turecko - Ukrajina 0:3 (0:2)
Branky: 17. a 89. Ševčenko, 9. Gusev. Rozhodčí: Cortéz Batista (Portug.). Diváci: 45.000.
3. skupina:
Rusko - Estonsko 4:0 (3:0)
Branky: 23. Karjaka, 25. Izmailov, 32. Syčev, 67. Loskov z pen. Rozhodčí: Busacca (Švýc.). Diváci: 28.000.
Lichtenštejnsko - Lotyšsko 1:3 (1:1)
Branky: 31. M. Frick - 7. Verpakovskis, 57. Zemlinskis z pen., 89. Prohorenkovs. Rozhodčí: Szabó (Maď.). Diváci: 1500.
4. skupina:
NIKÓSIE: Kypr - Izrael 1:2 (1:1)
Branky: 45. Okkas - 16. Keisi, 86. Nimni. Rozhodčí: Kaldma (Est.). Diváci: 3000.