Futsalisté se rozloučili s MS prohrou s Itálií

TCHAJ-PEJ

Ani v závěrečném vystoupení ve čtvrtfinálové skupině mistrovství světa se čeští futsalisté nedočkali výhry. Po nepovedených utkáních se Španělskem a Portugalskem nenašli svěřenci trenéra Stříže recept ani na výběr Itálie a prohráli 0:3. Ve skupině tak skončili na posledním místě, v celkovém pořadí obsadí osmou příčku.

Vítězství řádně oslaví Italové, kteří se prodrali do čela skupiny a společně se Španělskem postupují do závěrečné fáze turnaje. Výhra reprezentantů z Apeninského poloostrova zároveň znamená konec nadějí pro Portugalce, kteří podlehli Španělsku a ve skupině jim patří konečné třetí místo.

Češi neměli po dvou porážkách už co ztratit, na téměř bezchybného soupeře si ale nepřišli. Síť české branky rozvlnil v osmé minutě Grana, o čtyři minuty později zvyšoval na dvoubrankový rozdíl Bertoni.

Tempo zápasu diktovali Italové i po přestávce, ve 30. minutě uzavřel skóre Zanetti. V semifinále se italští futsalisté utkají v pátek s Argentinou, obhájce titulu ze Španělska prověří neméně úspěšný celek z Brazílie.

MS ve futsalu - čtvrtfinále
skupina E
Česko - Itálie 0:3 (0:2)
Branky: 8. Grana, 12. Bertoni, 30. Zanetti. Rozhodčí: Valiente (Par.). ŽK: 1:0. Akumulované fauly: 4/4 - 3/4. Penalty (10 m): 0:0. Diváci: 800.
Sestava ČR: Krayzel - Rajnoch, Dlouhý, Hoffmann, Mareš - Blažej, Levčík, Sluka, Havel. Trenér: Stříž.
Španělsko - Portugalsko 3:1 (1:1)