Rubriky:

Fotbal

Maradona opět potvrdil podvod při MS 1990

3. března 2005 08:45 - PRAHA

Fotbalisté Argentiny možná odehráli úspěšné mistrovství světa 1990 jen díky podvodu. V rozhovoru pro kabelovou televizi TyC Sports znovu potvrdila někdejší hvězda Argentiny Diego Maradona, že během osmifinále turnaje dal masér Argentiny obránci soupeře Brancovi napít z lahve, do které byly přimíchány uspávací prostředky. Favorizovaní Brazilci na svého jihoamerického soupeře nestačili a prohráli 0:1.

Cestu Argentiny ukončili až ve finále fotbalisté Německa. Čtyřiačtyřicetiletý Maradona se na návštěvě doma ospravedlňoval. "Nikdo mě nemůže označit za lháře. Nikdy jsem nelhal a basta," uvedl Maradona.

Prosincové výroky někdejšího nejlepšího hráče světa vyvolaly velké pozdvižení, Maradonovi tehdejší spoluhráči vše ale okamžitě dementovali. Jedině bývalý hráč Stuttgartu Jose Basualdo v posledních týdnech potvrdil verzi svého slavnějšího kolegy.

Branco si už během utkání stěžoval na závratě a cestou z utkání do hotelu usnul ještě v hráčském autobuse. Ačkoliv Maradona přiznal existenci "nakaženého kanystru", jak jej nazval argentinský časopis Clarin, ohradil se vůči tomu, že by osobně Brancovi láhev podal.

"Brazilci tenkrát vystřelili dvacetkrát mimo branku. Z toho mě přeci nemůže nikdo vinit. S tou věcí nemám nic do činění," brání se Maradona. O svoji pověst se naopak obává tehdejší kouč Argentiny Carlos Bilardo, který v lednovém rozhovoru obvinění nepotvrdil.

Maradona v současnosti pobývá v kolumbijské Kartageně. Tam by se údajně měl podrobit operativnímu zákroku, při němž by mu byl podvázán žaludek. Argentinec by tak chtěl zredukovat výraznou nadváhu.

fly, INT, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Fotbal

Filtr článků - Fotbal


Výsledkový mix:

1. liga
dnes 16:00 Dukla - Plzeň Dukla - Plzeň
dnes 16:00 ČT 2 Teplice - Slavia Teplice - Slavia
dnes 16:00 Jablonec - Slovácko Jablonec - Slovácko
dnes 16:00 Jihlava - Karviná Jihlava - Karviná
dnes 16:00 Baník - Brno Baník - Brno
dnes 16:00 Zlín - Liberec Zlín - Liberec
dnes 16:00 Bohemians 1905 - Sparta Bohemians 1905 - Sparta
dnes 16:00 Olomouc - Ml.Boleslav Olomouc - Ml.Boleslav
Liga Mistrů
dnes 20:45 ČT sport Real Madrid - Liverpool Real Madrid - Liverpool