Rubriky:

Fotbal

Obst nezvládl svoji roli

15. dubna 2005 10:34 - PRAHA

Jan Obst byl před čtyřmi roky jediným kandidátem na funkci předsedy ČMFS pro obě komory. I když došlo ke známému dohadovacímu řízení, v němž předložila Morava sedm legitimních požadavků, bylo předem jasné, že jinudy cesta nepovede.

 

PRÁVO

Dnes sice Moravané tvrdí, že už tenkrát upozorňovali na slabé Obstovy stránky, ale už nechtějí přiznat, že by stejně jiného, silnějšího kandidáta z Čech nepřijali. Jejich místopředseda Mokrý si potřeboval upevnit pozici pro příští období. Naprosto logický postup, tak proč to zapírat.

Jan Obst je svým předchůdcem Chvalovským nesmyslně podezírán, že to byl on, kdo ho vyštípal z křesla předsedy. Není ničeho takového schopen. Pracovitý úředník, jehož ambice se naplnily v ČMFS. V jiných funkcích neuspěl anebo se na zamýšlené posty ani nedostal. Včetně senátorského.

K Obstovým přednostem patří demokratický přístup, který po odchodu Chvalovského ve fotbale zavládl. Jenže demokracie neznamená "cochcárnu". Občas musí šéf říct, že tudy cesta nevede nebo že tudy se nepůjde. Jinak se mu situace vymkne z rukou a ztratí kredit.

Přesně to se stalo Obstovi. Pak už měl skutečně jen jeden hlas ve výkonném výboru, protože nikoho nedokázal získat na svoji stranu. Postupně ztratil názor a jen přizvukoval. Přidaly se zdravotní i další problémy... Přestal se chovat jako nejvyšší představitel českého fotbalu, usínal na zápasech reprezentace, ztrácel důstojnost. Po vypuknutí korupční aféry zkolaboval definitivně.

Karel Felt, Právo

Zrušit


Časová osa: Fotbal

Filtr článků - Fotbal


Výsledkový mix:

1. liga
dnes 16:00 Dukla - Plzeň Dukla - Plzeň
dnes 16:00 ČT 2 Teplice - Slavia Teplice - Slavia
dnes 16:00 Jablonec - Slovácko Jablonec - Slovácko
dnes 16:00 Jihlava - Karviná Jihlava - Karviná
dnes 16:00 Baník - Brno Baník - Brno
dnes 16:00 Zlín - Liberec Zlín - Liberec
dnes 16:00 Bohemians 1905 - Sparta Bohemians 1905 - Sparta
dnes 16:00 Olomouc - Ml.Boleslav Olomouc - Ml.Boleslav
Liga Mistrů
dnes 20:45 ČT sport Real Madrid - Liverpool Real Madrid - Liverpool