Řecko prohrálo na Poháru FIFA s Japonskem

FRANKFURT (Německo)

Fotbalisté Řecka prohráli na Poháru FIFA i své druhé utkání a mají už jen teoretickou šanci na postup ze skupiny B. V nedělním duelu podlehli evropští šampióni Japonsku 0:1, jediný gól zápasu vstřelil v 76. minutě Oguro.

Svěřenci trenéra Otto Rehhagela, kteří v prvním duelu podlehli Brazílii 0:3, mohou na postup do semifinále pomýšlet jen v případě, že výrazně zvítězí nad Mexikem. Japonce čeká těžký duel s mistry světa, a tak by případně Řecko mohlo při rovnosti bodů postoupit díky lepšímu skóre.

Asijští mistři dnes ve Frankfurtu, kde hlediště z většiny zaplnili bouřliví řečtí fanoušci, od počátku soupeře přehrávali a za celý zápas jim dovolili jen minimum šancí. Japonci se sice v útoku prosazovali, Tamada ale v prvním poločase několik slibných příležitostí na vstřelení vedoucího gólu promarnil. Prosadil se až v 76. minutě Oguro.

Řečtí fotbalisté, kteří nastoupili bez zraněných obránců Seitaridise a Kapsise i Amanatidise, mohli v závěru vytěžit z chyby japonské defenzivy alespoň remízu. Hrdina mistrovství Evropy Charisteas ale v 84. minutě z deseti metrů branku nedal. Řecko tak zůstává jediným týmem, který ještě na turnaji nevstřelil ani jeden gól.