Fotbalisté Budějovic doplnili semifinalisty poháru

ČESKÉ BUDĚJOVICE

České Budějovice zvítězily ve čtvrtfinále fotbalového poháru nad Příbramí 3:1 a doplnily kvarteto semifinalistů. Už dříve postoupily Teplice, Zlín a Jablonec. O složení semifinálových dvojic rozhodne páteční los.

Siegl (vlevo) z Příbrami v souboji s Miloslavem Pennerem z Českých Budějovic ve čtvrtfinále domácího poháru.

I když oba týmy nastoupily kromě nemocných hráčů v plné síle, dlouho se na hřišti nic nedělo. Klid před oběma brankami narušil až v 16. minutě po Latkově chytrém uvolnění domácí Svoboda, ale mířil těsně vedle tyče.

Za deset minut měli Jihočeši další příležitost. Chlebek poslal do sóla Vozábala, Sňozík však včas vyběhl a situaci vyřešil. Třetí šanci již domácí zužitkovali, když se po Rožboudově centru trefil Matoušek. Hosté měli do přestávky jedinou příležitost, zato stoprocentní, ale Kulič budějovickou branku přestřelil.

Vozábalova pojistka

Do druhého poločasu poslal příbramský trenér Chovanec dva čerstvé hráče a především Gomes hru rozhýbal, takže diváci se měli i na co dívat. Hosté korunovali své zlepšení vyrovnávacím gólem. Zcela volný Novák naservíroval míč Sieglovi a ten skóroval pravou nohou z malého vápna.

Příbramští měli další příležitosti, ale Birhanzl těsně minul míč po Otepkově dobrém centru a Novákovu střelu bravurně vyrazil Kolář. Domácí se do mnoha šancí nedostávali, ale opět zafungovala jejich velká zbraň - standardní situace. V 66. minutě Vozábal rozehrál roh a Chlebkova hlavička zajistila Budějovicím znovu vedení. Výsledek ještě zpečetil těsně před závěrečným hvizdem Vozábal.

České Budějovice - Příbram 3:1 (1:0)
Branky: 31. Matoušek, 66. Chlebek, 90. Vozábal - 51. Siegl. Rozhodčí: Poledník - Hruška, Drastík. Bez karet. Diváci: 1860.