Rubriky:

Fotbal

Melichar zřejmě skončí v čele komise rozhodčích

1. listopadu 2005 17:11 - PRAHA

Šéf Komise rozhodčích Českomoravského fotbalového svazu Jaroslav Melichar zřejmě odejde po podzimní sezóně z čela svého úřadu. Zájem skončit ve funkci projevil už před několika měsíci a nový předseda svazu Pavel Mokrý prý jeho přání vyhoví. Melichar tak skončí v čele komise po necelém roce a půl.

"Není to o tom, že ho (Melichara) chci nebo nechci odvolávat, bylo to čistě jeho přání. Když jsme spolu v létě seděli, už tehdy chtěl skončit, ale řekl jsem mu, že by bylo dobré podzimní část dokončit ve stávajícím složení," řekl v úterý Mokrý.

Melichar ve funkci působil od loňského července. O tom, kdo usedne na jeho místo, prý zatím není rozhodnuto. Stejně jako o změnách v dalších svazových komisích. "O tom budeme jednat až po barážových utkáních reprezentace a jednadvacítky. To je pro nás teď úkol číslo jedna a nyní nechceme tříštit pozornost na jiné věci," uvedl Mokrý.

Nový předseda svazu se také vzdal funkce vedoucího reprezentačního týmu do 21 let. Mokrého během barážových duelů s Německem zastoupí Petr Doležal z arbitrážní komise, který už ve stejné pozici v minulosti působil.

S Haškovým výrokem o Károlyim výbor nesouhlasí

Důvěře nového svazového vedení se podle všeho může těšit předseda disciplinární komise Alexander Károlyi. Neúspěšný kandidát na předsedu svazu Ivan Hašek v pondělí na tiskové konferenci prohlásil, že by Károlyiho v případě svého vítězství ve volbách okamžitě odvolal kvůli pochybením během vynášení trestů v korupční aféře.

Nově zvolený výkonný výbor má na věc ale jiný názor. "Disciplinární komise odvedla velké penzum práce, za což se jí musí jenom poděkovat. Doktor Károlyi svoji roli bezpochyby splnil, i když to pro něj asi vůbec nebylo jednoduché období," uvedl Mokrý.

S jeho názorem souhlasili i místopředsedové svazu Vlastimil Košťál a Jiří Kubíček. "Károlyi během loňského martyria prokázal, že je kvalitním funkcionářem. Proto mě výrok Ivana Haška překvapil," uvedl Kubíček.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Fotbal

Filtr článků - Fotbal