Fotbal

Evropský šampionát se mladíkům vzdálil

11. listopadu 2005 22:03 - UHERSKÉ HRADIŠTĚ

Česká fotbalová reprezentace do 21 let měla v úvodním duelu baráže o postup na mistrovství Evropy proti Německu v Uherském Hradišti většinu zápasu převahu a vytvořila si mnohem víc šancí. K dobrému výsledku to ale nevedlo. K úterní odvetě do Leverkusenu odcestuje s nepříjemným dvougólovým mankem po gólech Nanda a Schulze.

Čeští mladíci vstoupili do utkání s podporou vyprodaného hlediště náporem. Už ve 4. min. mířil Trojan z přímého kopu z 20 metrů těsně nad a vzápětí minul po rohu hostující branku hlavou i Latka. Chvíli na to se ocitl ve výhodné pozici po Trojanově přihrávce Jirsák, jeho dělovku ovšem srazil na roh Fahti.

Hodně blízko vedoucímu gólu pak byl Fořt, jenž se prokličkoval až před gólmana Rensinga, ten mu ale střelu vystihl. Dostatek klidu v koncovce neměl v sólu ani Svěrkoš. Dvě další nadějné akce českého týmu zastavil asistent sudího kvůli ofsajdu. Nápor našeho mužstva postupně slábl a z brejků se začali prosazovat i Němci. Po jednom z nich otevřel skóre 10 minut před pauzou nechytatelnou bombou pod břevno Nando.

Utkání jste mohli sledovat v on-line reportáži:
Česko vs. Německo

Také ve druhé půli měli Češi ve snaze vyrovnat víc ze hry, ale na kopačky se jim už lepila nervozita. Projevilo se to při šanci Svěrkoše, který zblízka hlavičkoval dva metry vedle pravé tyče. Po něm zahodil další tutovku Latka.

Skvělí fanoušci hnali náš celek neustále do útoku, avšak s blížícím se koncem střetnutí už střeleckých příležitostí ubývalo. Vysoké centry do šestnáctky sbíral s přehledem Rensing. Poslední šanci zachránit aspoň remízu měl čtyři minuty před koncem znovu Fořt, neprostřelil ovšem vybíhajícího brankáře. Hned z protiútoku Němci zpečetili vítězství.

Česká republika "21" - Německo "21" 0:2 (0:1)
Branky: 35. Nando, 86. Schulz. Rozhodčí: Szabo - Kispal, Hegyi (všichni Maď.). ŽK: Kaufman, Latka - Hanke. Diváci: 8120.
ČR: Grigar - Kaufman, Latka, R. Hubník, Kadlec - Petržela, Hušek, Jirsák (64. Limberský), Trojan (75. Mikolanda) - Svěrkoš, Fořt. Trenér: Škorpil.
Německo: Rensing - Volz, Matip, Schulz, Fathi - Riether, Lehmann - Odonkor (59. Hunt), Kiessling, Nando (87. Niemeyer) - Hanke (75. Trochowski). Trenér: Eilts.

Čestmír Folk, Právo

Časová osa: Fotbal

Filtr článků - Fotbal

Výsledkový mix:

Premier League
Včera 16. kolo Manchester Utd. - Manchester City Manchester Utd. - Manchester City 1:2
Včera 16. kolo Liverpool - Everton Liverpool - Everton 1:1
Včera 16. kolo Southampton - Arsenal Southampton - Arsenal 1:1
9.12.2017 16. kolo Newcastle - Leicester Newcastle - Leicester 2:3
9.12.2017 16. kolo Tottenham - Stoke Tottenham - Stoke 5:1
9.12.2017 16. kolo Swansea - West Bromwich Swansea - West Bromwich 1:0
9.12.2017 16. kolo Huddersfield - Brighton Huddersfield - Brighton 2:0
9.12.2017 16. kolo Crystal Palace - Bournemouth Crystal Palace - Bournemouth 2:2
9.12.2017 16. kolo Burnley - Watford Burnley - Watford 1:0