Slavia měla potíže s potupem do semifinále Tisport Cupu

Slávisté měli v Tipsport Cupu na kahánku. V sobotním duelu s Bohemians 1905 si postup do semifinále zajistili v závěru utkání a vítězství až v nastaveném čase. Třetiligového soupeře Slavia zdolala 2:1 a vyhrála tak skupinu A.

Oba týmy začaly opatrně, ale nebezpečnější byli přece jen hráči Bohemians 1905. Kombinovanému celku Slavie dokonce dali v jedenácté minutě gól, když po přímém kopu hlavičkoval do sítě Strnad, ale již předtím byl pískán ofsajd. Až po čtvrthodině se Adauto prosadil přes Škodu, ale jeho střela šla do brankáře.

Ve 34. minutě Zábojník s Holeňákem udělali hrubou chybu, o míč je obral Strnad a sám před Slavíkem nezaváhal. Ještě do poločasu mohl vyrovnat Kalivoda, ale měl vychýlenou mušku.

Druhý poločas byl jednoznačnou záležitostí Slavie, ale hostům držel postupovou naději gólman Charvát. Zlikvidoval jasné šance Adautovi a dvakrát maďarskému hráči Hercegfalvimu, kterého Slavia zkoušela stejně jako Chorvata Aračiče. Zábojníkovu hlavičku zastavilo břevno. Když se zdálo, že už se Bohemians 1905 ubrání, vyrazil Charvát v 87. minutě Kalivodovu střelu jen před sebe a Hercegfalvi poslal míč do prázdné branky. Již v nastaveném čase po Jandově krásné přihrávce šel Černý sám na brankáře, kličkou si ho položil a rozhodl o výhře Slavie.

"Oba hráči, které zkoušíme, jsou bez smlouvy. Maďarský útočník má na svém kontě i tři zápasy v přípravě za reprezentaci, Aračič hrával za Split," řekl k případným posilám manažer Slavie Lubomír Puček.

Výsledek - skupina A:
Slavia Praha - Bohemians 1905 2:1 (0:1)
Branky: 87. Hercegfalvi, 90.+2 Černý - 34. Strnad. Rozhodčí: Kovařík. ŽK: Černý - Vágner. Diváci: 900.
Sestava Slavie: Slavík - Kováč (54. Held), Holeňák, Zábojník, Aračič - Kalivoda, Kratochvíl, Švec (46. Janda), Černý - Pekhart (46. Hercegvalvi), Adauto.
Konečná tabulka:
1.Slavia32107:47
2.Žižkov31114:54
3.Bohemians 190531025:63
4.Příbram30215:62

Zlín remizoval s Kunovicemi

Fotbalisté Zlína remizovali ve svém posledním vystoupení v Tipsport Cupu s druholigovými Kunovicemi 1:1. Skóre otevřel v 35. minutě kunovický Matúš, Zlín vyrovnal až po změně stran zásluhou Škripce.

"V prvním poločase jsme nehráli dobře, po změně stran jsme získali převahu. Zápas měl ale typicky přípravný charakter, převládala v něm bojovnost," řekl trenér Zlína Lubomír Blaha.

Výsledek - skupina D:
Tescoma Zlín - Kunovice 1:1 (0:1)
Branky: 73. Škripec - 35. Matúš.
Sestava Zlína: Baránek (46. Novák) - Červenka, Janíček, Švach (46. Bielik), Dujka - Bača (46. Zapletal), Opiela, Dobeš (46. Ditrich), Lukaštík - Činčala (46. Žemlík), Kraus (46. Škripec).

Brno porazilo Slovácko

Fotbalisté Brna porazili v posledním zápase v kunovické skupině Tipsport Cupu 3:0 Slovácko a postoupili z prvního místa do semifinále zimního turnaje. Brňané měli po většinu utkání územní převahu a hlavně si vedli lépe v koncovce. Jejich branky vstřelili Pavlík, Pavel Mezlík a Musil.

V prvním poločase drželo Slovácko krok zejména zásluhou středové řady. Brno mělo první vážnější příležitost po půlhodině hry, kdy Horejš mířil těsně vedle. Skóre otevřel po rohovém kopu Černého nejproduktivnější hráč Brna Pavlík, jemuž nechali obránci soupeře dost prostoru k zakončení. Po změně stran iniciativní Pavlík vypracoval obě brankové příležitosti Brna. V 62. minutě unikl po pravé straně a Pavel Mezlík doklepl míč do sítě. O deset minut později měl největší příležitost Slovácka Rajnoch, jeho střelu ale stačil Václavík vytáhnout nad břevno. Závěrečné střelecké slovo měl v poslední minutě Musil, který proměnil Pavlíkovu chytrou přihrávku ve třetí branku.

"Jsem spokojen nejen s výsledkem, ale i s naším herním projevem. Jsme sice v plném tréninku, ale dařilo se nám i v koncovce. Výsledek ale rozhodně nepřeceňuji," řekl po utkání trenér Brna Josef Mazura.

Slovácko odvedlo bojovný výkon. "Doplatili jsme ale na chyby v obraně. Před úterním odjezdem do Turecka jsem dal příležitost celému hráčskému kádru. Proto byla na našem výkonu patrná nesehranost," poznamenal trenér Slovácka Stanislav Levý.

1. FC Brno - FC Slovácko 3:0 (1:0).
Branky: 35. Pavlík, 62. P. Mezlík, 90. Musil.
Sestavy:
Brno: Václavík - Houšť, Horejš (63. Schuster, 76. Musil), Trousil, Siegl - Partyš, Pavlík, Večeřa, Černý (67. Kunzl) - Zelenka (46. Simr), P. Mezlík.
Slovácko: Drobisz - Švejnoha, Rajnoch, Břežný (46. Němčický), Palinek (46. Horváth) - Sowunmi, Lička, Šuškavčevič (46. Kúdela), Róth - Ivana (46. Malchárek), Malár (46. Kowalík).
1.Brno32106:27
2.Slovácko31113:34
3.Zlín30212:32
4.Kunovice30212:52

Teplice jen remizovaly s Kladnem

První bodovou ztrátu utrpěli na závěr svého účinkování v základní skupině C turnaje Tipsport Cup fotbalisté FK Teplice. Na umělém mosteckém trávníku v sobotu remizovali v hodně kombinované sestavě 1:1 s vedoucím týmem druhé ligy z Kladna. Na jejich postupu do pražského semifinále to ale již nemohlo nic změnit.

I proto byl teplický trenér Vlastislav Mareček spokojen. "Protočili jsme zbytek kádru, aby všichni hráči měli stejné zatížení. A musím přiznat, že na toto období přípravy, kdy jsou hráči v největším zatížení, mě úroveň zápasu mile překvapila. Důležité bylo, že mladí hráči mohli dostat další šanci, každá minuta je pro ně dobrá," uvedl pro ČTK teplický kouč.

FK Teplice - SK Kladno 1:1 (1:1)
Branky: 31. Džeko - 21. Zachariáš. Rozhodčí: Damková. Diváci: 300.
Sestava Teplic: Kolář (88. Zacharda) - Kaufman, Krmaš, Klein, Tesařík (80. Procházka) - Štohanzl (57. Fenin), Sabou, Szabó, Koukal (46. Rosa) - Džeko (46. Rilke), Kroupa (71. Jirsák).

Most na závěr turnaje porazil 3:1 Blšany

Fotbalisté domácího Mostu porazili v posledním vystoupení na zimním turnaji Tipsport Cup 3:1 Blšany. O vítězství Severočechů rozhodl až jejich zlepšený výkon po pauze, kdy mostečtí hráči dali všechny tři góly, zatímco soupeř se trefil už před přestávkou. Most si zajistil druhé místo ve skupině C, už před zápasem měly jisté prvenství Teplice.

Oba týmy jsou v této fázi přípravy v hodně odlišném postavení. Zatímco Mostečtí testují v každém dalším zápase nové hráče, Blšany jsou rády, že mají k dispozici vůbec kompletní jedenáctku. I proto oba trenéři měli po utkání odlišný pohled na zápas. "S výsledkem spokojen jsem, ale ve hře jsem viděl dobré i horší věci. Na těch musíme ještě zapracovat," prohlásil mostecký kouč Zdeněk Ščasný.

Jeho kolega Michal Bílek musel být spokojený, jeho hráči předvedli výkon na hranici svých možností. Potěšilo ho ale, že už konečně klub začal zaplňovat mezery v soupisce. Dnes poprvé v dresu chmelařů nastoupil jednadvacetiletý gólman Antonín Buček, který v pátek dorazil na hostování z Baníku Ostrava.

"Ještě nejméně pět hráčů bychom ale potřebovali," prohlásil blšanský kouč.

Výsledek - skupina C:
MUS Most - Chmel Blšany 3:1 (0:1)
Branky: 76. a 80. Březina, 60. Jendruščák - 15. Trapp.
Most: Belaň - Škerle, Novotný, Procházka - Macek (46. Jendruščák), Čížek (46. Pilař), Škoda (70. Kulvajt), Zbončák - Mendy, Siegl (46. Březina), Gašparík (46. Hruška).
Blšany: Buček - Krejčí, Vorel, Šourek, Krejčík (60. Süsser) - Loos (70. Macháček), Broschinský (46. Bílek), Trapp, Klasna - Polodna (46. Michal), Kacafírek.
1.Teplice32105:37
2.Most31115:44
3.Kladno30304:43
4.Blšany30124:71

Severočeské derby Tisport Cupu vyhrál Liberec

V severočeském derby na fotbalovém turnaji Tisport Cup padaly branky až po poločase a lovit míč ze sítě musel pouze gólman Jablonce. Přinutili ho k to mu liberečnít Zápotočný v 50. minutě a Košťál o čtvrt hodinku později.

Ani toto vítězství jim ale na postup do semifinále nestačilo, mimo hru už je také Jablonec.

Liberec se představil poprvé v takřka ideální sestavě a na výkonu to bylo znát. Už v prvním poločase měl navrch, přesto si několik slibných šancí vypracoval také soupeř. Rozhodnutí přinesla úvodní dvacetiminutovka druhého poločasu. Nejdříve Zápotočný z 25 metrů přímým kopem prostřelil, co mu stálo v cestě, a možná se tak rozloučil se současným dresem. Také druhý gól padl ze standardní situace: Papouškův centr tečoval Košťál.

Trenér Vítězslav Lavička byl spokojen nejen s výhrou. "Zápas odehrála skupina hráčů, která má k základní sestavě blíž. Jsem přesvědčený, že je dnešní hra pozitivně motivuje k další práci, po všech stránkách jsem spokojen," prohlásil Lavička. Jablonecký kouč Petr Rada jeho hodnocení potvrdil: "Prohráli jsme zaslouženě, protože soupeř byl lepší a živější."

Výsledek - skupina B:
FK Jablonec - Slovan Liberec 0:2 (0:2)
Branky: 50. Zápotočný, 65. Košťál. Rozhodčí: Šedivý. ŽK: Weber, Dosoudil - Šinglár. Diváci: 110.
Jablonec: Špit - Jindřišek (46. Laciga), Dosoudil, Hrotek, Pončák - Baranek, Hušek, Klapka, Weber (46. Kordula) - Smíšek (46. Svátek), Lafata.
Liberec: Čech - Šinglár, Zápotočný, Košťál, Janů - Papoušek (77. Hamouz), Abrahám (83. Matula), Hochmeister, Pudil - Dort (79. Radzinevičius), Pospěch (62. Holenda).

Do semifinále postoupila Mladá Boleslav

Semifinále Tisport Cupu si zahrají i fotbalisté Mladé Boleslavi, kteří si v sobotním utkání poradili s Hradcem Králové. Obhájci loňského vítězství druholigový Hradec zdolali 2:1, v poločase šly týmy do šaten za bezbrankového stavu.

Mladá Boleslav byla po celé utkání lepší než druholigový soupeř a především v prvním poločase předváděla jistější kombinační hru, ze které však gól nevytěžila. Šance nevyužili Kysela, Pecka i Kulič, na druhé straně byl nejnebezpečnější Černý.

Ve druhém poločase fotbal postupně ztrácel na plynulosti s přibývajícími změnami v sestavách. Navzdory tomu ale přišly góly: v 61. minutě obral Šmerdu o míč Pecka, přihrál Brunclíkovi a ten poslal do šance Kuliče, který se snadno trefil do hradecké sítě.

Jenže za dvě minuty bylo skóre srovnané. Po centru Jůna přiťukl Karnay nestřeženému Semerákovi a ten podél brankáře vyrovnal. Rozhodující gól dal šest minut před koncem utkání Vaculík z přihrávky Kysely, který se dostal k míči po kiksu Jůna.

Domácí kouč Dušan Uhrin byl spokojen s vítězstvím, ale na hře stále vidí nedostatky. "Doufám, že kádr doplníme ještě nějakým útočníkem," poznamenal Uhrin k improvizovanému složení útočné dvojice ve druhém poločase, kdy na hrotu dohrál středopolař Vaculík.

FK Mladá Boleslav - SK Hradec Králové 2:1 (0:0)
Branky: 61. Kulič, 84. Vaculík - 63. Semerák. Rozhodčí: Makovička. ŽK: Kulič, Palát - Rolko, Černý, Jůn. Diváci: 320.
Sestava Mladé Boleslavi: Miller (46. Kučera) - Ševinský (72. Krátký), Brezinský, Švejdík (46. Vít), Rychlík (46. Palát) - Kysela, Matějovský (58. Brunclík), Sviták (46. Šmerda), Čáp - Kulič (62. Vaculík), Pecka.
1.Ml. Boleslav32014:26
2.Liberec31113:34
3.Jablonec31112:34
4.Hradec Králové30213:42

V semifinále turnaje na sebe narazí tyto dvojice: Teplice - Mladá Boleslav, Slavia - Brno

Sparta porazila Pardubice Doškovým hattrickem

Sparta porazila v přípravném zápase druholigové Pardubice 3:0 a v zápisu utkání je pouze jediný střelec -Libor Došek. ten se trefil postupně v 7., 15. a 42. minutě.

Sparta proti Pardubicím nastoupila v tréninkovém centru na Strahově se třemi útočníky v sestavě. A těžila hlavně ze spolupráce střelce Doška a Matušoviče, který všechny branky připravil přesnými nahrávkami.

Už v sedmé minutě bývalý ostravský fotbalista rozehrál roh a vysoký Došek poslal hlavou Spartu do vedení. Po čtvrthodině Matušovič obral váhajícího pardubického beka a jeho přesný pas z levé strany zakončil Došek ve skluzu druhou trefou. Pardubice sázely hlavně na brejky, po jednom z nich musel Dittricha jen za cenu faulu zastavit nováček ve sparťanské brance Zlámal, ale Bakeš mířil z penalty jen do břevna.

Neudržitelná dvojice v ofenzivě Sparty potřetí udeřila tři minuty před poločasem, kdy Matušovič zakončil další výpad znovu přesným pasem a Došek zblízka zkompletoval klasický hattrick. Vyjádřil tak zřetelnou převahu Pražanů. "Máš to za pět tisíc," pokřikoval na Doška kapitán Martin Petráš.

"Ano, je to jenom příprava, ale pro každého útočníka jsou tři nastřílené branky za poločas určitě povzbuzením," uvedl Stanislav Griga.

V úterý Sparta odletí na soustředění do Španělska, kde by se k týmu měl přidat i Tomáš Řepka. Podle informací ČTK vedení klubu ještě intenzivně pracuje na příchodu jednoho útočníka, podle všeho má jít o zahraniční posilu.

Sparta Praha - FK AS Pardubice 3:0 (3:0)
Branky: 7., 15. a 42. Došek. Rozhodčí: Hrubeš. Diváci: 300.
Sestava Sparty: Zlámal - Zabavník (46. Pospěch), Šimůnek (46. Lukáš), Drobný (46. Hanek), Petráš (46. Loučka) - Kisel, Hašek (46. Kóňa), Herzán (46. Šimák) - Jeslínek (46. Slepička), Došek (46. Kolář), Matušovič (46. Jarolím).

Olomouc po poločase dotáhla dvoubrankové manko

Fotbalisty Olomouce v přípravě potrápil Třinec. Ten v polovině utkání vedl o dvě branky a Olomouc musela dotahovat. Nakonec zápas, ve kterém se na každé straně kopal pokutový kop, skončil smírně 2:2.

První gól Třince dal Maceček hlavou po rychlém protiútoku, po faulu Krajčoviče pak zvýšil z penalty Michal Vyskočil. V 58. minutě snížil po rohovém kopu hlavou Horáček a vyrovnání zařídil Kovář z penalty. Olomouc měla v závěru velkou převahu, ale vítězství na svou stranu nestrhla. Do každé půle poslal trenér Olomouce Petr Uličný jinou sestavu a zápas zhodnotil: "První poločas jsme prohospodařili, hráčům chyběl pohyb. Ve druhém už to bylo lepší. Je to stále jen příprava a hráče jen testujeme."

Sigma Olomouc - Třinec 2:2 (0:2)
Branky: 58. Horáček, 74. Kovář z pen. - 21. Maceček, 45. Michal Vyskočil z pen. Rozhodčí: Peřina. Diváci: 200.
1. poločas: Lovásik - D. Barcal, Krajčovič, Hudec, Pečnik - Hrdlovič, Šalamoun (30. König), Špiláček, Onofrej - M. Hubník, Babnič.
2. poločas: Černý - R. Hubník, Kovář, Horáček, J. Barcal - Martin Vyskočil, Rýdel, König (60. Stoklásek), Randa - Chmelíček, Šultés.

Baník remizoval s Ružomberkem

Fotbalisté Baníku Ostrava remizovali v sobotním přípravném utkání se slovenským prvoligovým soupeřem z Ružomberku 0:0. Trenér Pavel Hapal vzhledem k velkému počtu zraněných hráčů příležitost dalším členům širšího kádru, proti třetímu týmu slovenské soutěže se ale brankově neprosadili.

"Byla to dobrá příprava, zápas měl svou kvalitu, škoda jen, že nepadaly góly," řekl po utkání ostravský kouč.

Baník Ostrava - Ružomberok 0:0
Rozhodčí: Handlíř. Diváci: 200.
Sestava Baníku:
1. poločas: Raška - Lisický, Klimpl, Besta, Čoupek - Racko, Staněk, Bystroň, Tomašák - Lukeš, Žůrek.
2. poločas: Raška - Lisický, Cigánek, Besta, R. Švrček - Mišinský, Staněk, Bystroň, Žůrek - Varadi, Zeher.